WYBIERZ DZIAŁ OFERTY
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

P.H.U. Pneuma

tel. (76) 862 30 77
tel./faks (76) 862 08 63
e-mail: biuro@pneuma.pl
Szczytniki nad Kaczawą 17
59-216 Kunice
woj. dolnośląskie
NIP: 6911469354

W ofercie firmy Pneuma znajdą Państwo urządzenia dla przemysłu, niezbędne do prawidłowego wytwarzania oraz uzdatniania sprężonego powietrza, a także dysze powietrzne spełniające różne funkcje w procesach produkcyjnych, takie jak chłodzenie, czyszczenie, transport. W trosce o wysoką jakość produktów sięgamy wyłącznie po sprawdzone rozwiązania oparte na nowoczesnej technologii. Współpracujemy z najbardziej cenionymi przedsiębiorstwami na rynku. Dzięki temu możemy zapewnić naszym Klientom wyłącznie doskonałe i sprawdzone urządzenia. Poniżej prezentujemy naszą ofertę, w której znajdą Państwo m.in. sprężarki, osuszacze, filtry, generatory tlenu, kompresory, urządzenia pomiarowe, wytwornice azotu, separatory kondensatu oraz inne, niezbędne przyrządy.


Sprężarki powietrza

Znajdujące się w ofercie sprężarki powietrza dostępne są w kilku wariantach. Posiadamy kompresory śrubowe, tłokowe oraz wysokociśnieniowe. To wyjątkowo wydajne i wytrzymałe produkty o szerokim zastosowaniu przemysłowym. Zobacz »

Osuszacze sprężonego powietrza

Oferowane przez nas osuszacze sprężonego powietrza są niezbędne do skutecznego usuwania wilgoci. Dedykowane są dla większości procesów technologicznych lub instalacji wrażliwych na wilgoć. W zależności od rodzaju aplikacji uzyskujemy punkt rosy od +3ºC do – 70ºC. Zobacz »

Filtry sprężonego powietrza

Oferowane filtry sprężonego powietrza są niezbędne do prawidłowego procesu uzdatniania powietrza oraz azotu. W asortymencie posiadamy także niezbędne części zamienne i akcesoria takie jak elementy filtracyjne, manometry różnicowe ciśnienia. Zobacz »

Wkłady filtrów sprężonego powietrza

Oprócz urządzeń posiadamy również inne niezbędne części, w tym elementy filtracyjne sprężonego powietrza. Należy pamiętać o ich regularnej wymianie oraz konserwacji. W ofercie znajdują się wkłady filtrów wszystkich znanych na rynku firm. Zobacz »

Odwadniacze cyklonowe

Widoczne w ofercie odwadniacze cyklonowe służą do oddzielania wody ze sprężonego powietrza. Instalowane są w celu wstępnego usuwania wilgoci. Należą do niezwykle wydajnych urządzeń i powinny być obecne w każdej instalacji niezależnie od rodzaju procesu. Zobacz »

Spusty kondensatu

W ofercie dostępne są ręczne oraz automatyczne spusty kondensatu, sterowane czasowo lub elektronicznie. Urządzenia wspomagają działanie systemów sprężonego powietrza, skutecznie odprowadzając kondensat wodno olejowy. Zobacz »

Separatory kondensatu

Proponowane przez nas separatory kondensatu stanowią niezbędny element wyposażenia sprężarkowni. Dzięki dwu stopniowej filtracji olej zostaje oddzielony od kondensatu, dzięki czemu skropliny można odprowadzić do kanalizacji. Zobacz »

Chłodnice sprężonego powietrza

Chłodnice schładzają sprężone powietrze i w ten sposób skraplają parę wodną, co zapewnia właściwą ochronę kolejnych urządzeń systemu przed nadmiernym zawilgoceniem. Zobacz »

Zbiorniki sprężonego powietrza

W asortymencie posiadamy zbiorniki wyrównawcze sprężonego powietrza (pionowe, poziome i do zabudowy). W opcji posiadamy zbiorniki ocynkowane lub ze stali nierdzewnej Zobacz »

Aluminiowy system rurowy EQOfluids

Zachęcamy do zaopatrzenia się w alternatywę dla tradycyjnych systemów rurowych. Oferujemy aluminiowy system rurowy EQOfluids, dostosowany do próżni, sprężonego powietrza i azotu, wody oraz oleju. Zobacz »

Generatory Azotu

W naszej szerokiej ofercie znajdują się generatory azotu Sysadvance wytwarzające azot o czystości do 99,999%. Urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla butli wysokociśnieniowych oraz zbiorników kriogenicznych. Zobacz »

Generatory Tlenu

Oferowane przez nas generatory tlenu wytwarzają tlen o czystości do 95%. To solidne i łatwe w montażu rozwiązania, które pozwalają na uniezależnienie się od dostawców tlenu oraz uzyskanie sporych oszczędności. Zobacz »

Pompowanie opon azotem

Generatory dostępne w naszej ofercie pozwalają na szybkie i bezproblemowe pompowanie opon azotem. Urządzenia służą do usuwania tlenu ze sprężonego powietrza w celu uzyskania czystego produktu końcowego. Zobacz »

Urządzenia pomiarowe

Dostarczane przez nas urządzenia pomiarowe sprężonego powietrza umożliwiają dobór odpowiedniego sprzętu, w tym sprężarek powietrza, osuszaczy adsorpcyjnych oraz generatorów azotu. W ofercie posiadamy czujniki punktu rosy, ciśnienia, temperatury, przepływomierze oraz urządzenia do wykrywania nieszczelności. Zobacz »

Tłumiki hałasu

Naszym klientom oferujemy niezawodne tłumiki hałasu i wydmuchu Allied Witan. Pasują do wszystkich urządzeń przemysłowych stosowanych na rynku,m.in. osuszaczy adsorpcyjnych i maszyn produkcyjnych. Zobacz »

Noże powietrzne - Air Knives

Nowoczesne noże powietrzne służą do właściwego usuwania nadmiaru cieczy, pyłów lub do chłodzenia elementów w procesach przemysłowych. To skuteczne rozwiązanie, które jest przy tym bardzo energooszczędne i łatwe w użyciu. Zobacz »

Dysze toroidalne - Air Wipes

Dysze toroidalne stanowią doskonałe rozwiązanie dla osuszania oraz oczyszczania przewodów, kabli i rur. Idealnie nadają się do usuwania nadmiaru pyłów, wody, olejów oraz innych zanieczyszczeń przemysłowych Zobacz »

Wzmacniacze przepływu powietrza

Znajdujące się w ofercie wzmacniacze przepływu powietrza pozwalają na ergonomiczne przesuwanie materiałów. To bezobsługowe urządzenie wykorzystuje technikę strumieniową. Pozostaje przy tym proste w montażu. Zobacz »

Dysze i strumienice powietrzne

Do głównych zalet produktów z tej kategorii należy poprawa bezpieczeństwa i obniżenie kosztów użytkowania. Nasze dysze i strumienice powietrzne znajdą zastosowanie w czyszczeniu, chłodzeniu i suszeniu części, a także przy wielu innych pracach. Zobacz »

Dysze rozpylające

Dostępne w naszej ofercie dysze rozpylające rozprowadzają ciecze różnego rodzaju. Mieszanka sprężonego powietrza i płynu pozwala na wytworzenie mgły, której ciśnienie i wielkość można regulować w zależności od potrzeb produkcyjnych. Zobacz »

Eliminatory ładunków elektrostatycznych

Rozprowadzając dużą ilość jonów dodatnich, eliminatory ładunków elektrostatycznych usuwają takie problemy, jak przywieranie pyłu do produktu, przywieranie produktu do samego siebie czy niebezpieczne wyładowania. Zobacz »

Bezpieczne pistolety pneumatyczne

Produkty z tej kategorii są trwałe i wygodne w użyciu. Bezpieczne pistolety pneumatyczne wyeliminują problemy, które dotyczyły poprzedniej generacji tych artykułów – nadmierny hałas i wysoką awaryjność. Zobacz »