Przygotuj swoje szafy sterownicze na okres letni

Gdy nadchodzi wiosna, oznacza to, że lato jest tuż za rogiem. Chociaż dla większości z nas jest to ekscytujące wydarzenie, kierownik utrzymania ruchu w Twoim zakładzie może tęsknić za zimą. Podwyższone temperatury prowadzą do problemów związanych z  nadmiernym ciepłem w szafach elektrycznych. Ponieważ lato nadejdzie prędzej niż Ci się wydaje, nadszedł czas, aby znaleźć rozwiązanie, które  zapobiegnie problemom. Do takich problemów należą min. innymi przegrzewanie się podzespołów zainstalowanych w szafie, co prowadzi do zatrzymania maszyn produkcyjnych, uszkodzeń sprzętu itp.

Systemy chłodzenia szaf sterowniczych od EXAIR zostały zaprojektowane specjalnie w celu rozwiązania powyższych problemów w zakładzie. Oparte o zasadę działania rurek wirowych Vortex Tube, chłodnice szaf sterowniczych wytwarzają zimne powietrze ze zwykłego źródła sprężonego powietrza. Chłodzenie zimnym i suchym powietrzem chroni obudowę przed zanieczyszczeniami i wilgocią z zewnątrz. Chłodnicę szaf sterowniczych można łatwo zainstalować w ciągu kilku minut. Oto krótki film, który pokazuje, jakie to proste. Systemy Cabinet Cooler są dostępne w klasie Nema 12 (IP54), wykonane z aluminium, stali nierdzewnej 303 i stali nierdzewnej 316 dla obudów o klasie ochrony Nema 4/4X (IP66). W przypadku systemów, których nie można zamontować na górze szafy, oferujemy również zestawy do montażu bocznego dostępne w wersjach z aluminium, stali nierdzewnej 303 i stali nierdzewnej 316. W tym producent EXAIR wprowadził również nową linię chłodnic do stref niebezpiecznych.

 

Różne warianty chłodnic szaf sterowniczych odpowiednie do montażu na zewnątrz, wysokich temperatur oraz przemysłu spożywczego

 

Systemy te są dostępne z wydajnością chłodzenia od 275 do 5600 Btu/godz. Aby znacznie ułatwić Ci dobór urządzenia, rekomendujemy przesłanie do nas zapytania. Pozwoli nam to wytypować i zaoferować najbardziej odpowiedni model do Twojej aplikacji. Dzięki kilku informacjom będziemy w stanie określić dokładne obciążenie cieplne wewnątrz szafy, które należy wyeliminować. Jeśli w zeszłym roku wystąpiły problemy związane z przegrzewaniem się szaf elektrycznych, skontaktuj się z nami już dziś, a my dopilnujemy, aby tego lata Twoje szafy się nie przegrzewały!

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl