Dysze rozpylające EXAIR zasilane syfonowo

Dysze zasilane syfonem są doskonałą alternatywą do rozpylania cieczy tam, gdzie nie jest dostępne podawanie cieczy pod ciśnieniem. EXAIR oferuje trzy rozmiary: o przyłączu 1/8?, 1/4? i 1/2? oraz dysze niekapiące w tych samych rozmiarach. Dysze zasilane syfonem mogą być stosowane z cieczami podawanymi grawitacyjnie lub zasysać ciecze z wysokości syfonu do 91 cm. Dysze syfonowe działają najlepiej z rzadszymi cieczami o lepkości do 200 centypuazów.

 

Dysze rozpylające EXAIR są wykonane ze stali nierdzewnej 303, co zapewnia trwałość i odporność na korozję. Można je zastosować wszędzie tam, gdzie można zainstalować zbiornik i obniżyć koszty instalacji, nie stosując pompy do cieczy, wystarczy punkt zasilania sprężonym powietrzem.

Budowa dyszy rozpylającej

 

Oprócz rozmiarów przyłącza i wersji niekapiącej, możemy rozróżnić dwa warianty natrysku. Okrągły strumień zapewnia większy przepływ cieczy i może być stosowany do czyszczenia, płukania, chłodzenia i powlekania.

 

Dysze płaskostrumieniowe doskonale sprawdzają się tam, gdzie nie jest dostępna ciecz pod ciśnieniem i potrzebna jest cienka powłoka na szerokim paśmie. Natężenie przepływu cieczy można regulować za pomocą zaworu regulacyjnego.

 

W przypadku bezciśnieniowych roztworów warto rozważyć nasze dysze rozpylające powietrze zasilane syfonem. W przypadku pytań dotyczących dysz rozpylających prosimy o kontakt z inżynierem ds. aplikacji produktu.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl