Jak poprawić jakość nadruku na opakowaniach? Dejonizatory Gen4 od EXAIR

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Firma z branży przetwórstwa mleczarskiego nadrukowywała kody kreskowe na każdym wyprodukowanym przez siebie kubku z jogurtem. Było to konieczne do rejestracji i śledzenia produktu. Po przeprowadzeniu testu jakości czytnika kodów kreskowych zaczęto zauważać pewne problemy z drukowaniem podczas serii. Należało zatrzymać taśmę produkcyjną, wyczyścić głowicę drukarki atramentowej i zutylizować produkty, które nie zostały zarejestrowane przez czytnik kodów kreskowych.

Wpływało to na wskaźniki produkcji, wskaźniki złomu i całkowity koszt. Oszacowano, że z powodu tego problemu wyrzucano od 30 do 40 skrzynek na partię jogurtu. Klient skontaktował się z nami, aby zapytać, czy możemy znaleźć rozwiązanie tego problemu.

W przypadku materiałów nieprzewodzących, takich jak tworzywa sztuczne, łatwo powstają ładunki elektrostatyczne; zwłaszcza w chłodniejsze dni. Statyczność może być w stanie ujemnym lub dodatnim w zależności od materiału. W przypadku przeciwnych ładunków rzeczy przyciągają się do siebie i ?przyklejają się? jak magnesy. Podobne ładunki będą się odpychać. Im wyższy ładunek statyczny, tym większa siła.

W przypadku powyższej firmy kubki po jogurcie przemieszczały się wzdłuż przenośnika o szerokości 178 mm), zanim dotarły do ??drukarki kodów kreskowych. Ruch ten powoduje powstawanie ładunków elektrostatycznych na powierzchni pojemników. Ponieważ kropelki atramentu i powierzchnie kubków mają ten sam ładunek, kropelki były ?wypychane? z powrotem w kierunku głowicy drukującej (zdjęcie poniżej). W ten sposób atrament wysychał na powierzchni i wpływał na jakość kodu kreskowego.

Jeśli chodzi o usuwanie ładunków elektrostatycznych,  nasz producent EXAIR jest liderem na tym rynku. W ofercie posiadamy dużą linię produktów różnych typów eliminatorów ładunków elektrostatycznych. Nasze dejonizatory generują zarówno jony dodatnie, jak i ujemne, aby usunąć każdy rodzaj ładunku elektrostatycznego. Ponieważ należało usunąć ładunki tylko z powierzchni kubka, poleciliśmy listwę antystatyczną Gen4. Dzięki szybkiemu działaniu możemy usuwać ładunki elektrostatyczne tuż przed drukarką kodów kreskowych za pomocą tylko jednej listwy jonizującej Gen4. Do tej aplikacji poleciliśmy model 8003: 3-calową listwę jonizującą Gen4 i zasilacz model 7960. Montaż urządzeń był bardzo prosty. EXAIR oferuje długości od 3? (76 mm) do 108? (2743 mm), a produkty często są dostępne z naszego magazynu. W przypadku tej firmy klient otrzymał produkty następnego dnia, aby naprawić błędy drukarskie.

Kiedy pojawiają się problemy, czas może mieć kluczowe znaczenie. Właśnie dlatego staramy się, aby większość produktów mieć dostępnych od ręki i tym samy skrócić czas dostawy do klienta. Jeśli chcesz otrzymać katalog EXAIR, zwróć się do nas, aby go otrzymać. Jeśli zakłócenia powodują u Ciebie problemy, możesz skontaktować się z naszym inżynierem do spraw aplikacji produktu. Chętnie Ci pomożemy.

Scroll to Top