Masz problem ze ścinkami? Polecamy wzmacniacz przepływu powietrza

W ostatnim czasie zgłosiła się do nas drukarnia poligraficzna obsługująca wielu producentów żywności z prośbą o wyeliminowanie kłopotliwego utrudnienia występującego na linii produkcyjnej. W tym przypadku problem dotyczył procesu tworzenia etykiet dla wytwórni sałatek.

W trakcie procesu produkcji powstawały ścinki, które spadały na podłogę. Po pewnym czasie gromadziło się ich zbyt dużo i należało je usunąć. Konieczne było przerywanie produkcji i ręczne usuwanie bałaganu przed ponownym uruchomieniem maszyny.

Najlepszym rozwiązaniem okazało się zainstalowanie wzmacniacza przepływu powietrza ?Super?, model 120021. Został on zainstalowany w taki sposób, żeby wyłapywał ścinki  a następnie transportował je z dala od maszyny. Pojemnik umieszczono w odległości 6m od taśmy i został połączony ze wzmacniaczem za pomocą elastycznego węża.

 

Zastosowanie wzmacniacza przepływu powietrza ?Super? wyeliminowało konieczność przerywania produkcji. Wcześniej urządzenie było zatrzymywane ok 4 razy dziennie w celu czyszczenia. Czas jednorazowego przestoju to ok. 10 minut, co po pomnożeniu daje 40 minut przerwy w produkcji dziennie. Ze względu na niewielką wagę i niedużą odległość transportowanego materiału doskonałym rozwiązaniem okazał się wzmacniacz przepływu powietrza.

Przeprowadzone testy skłoniły klienta do zakupu trzech kolejnych wzmacniaczy i wykorzystania ich w taki sam sposób.

Jeśli zmagasz się z problemem usuwania skrawków podczas produkcji skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dobrać odpowiedni model wzmacniacza.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl