10 powodów, dla których warto używać sprężonego powietrza

10 powodów, dla których warto używać produktów zasilanych sprężonym powietrzem

Pneumatyka to dziedzina inżynierii wykorzystująca gaz lub sprężone powietrze. Ponieważ 9 na 10 gałęzi przemysłu korzysta z produktów i procesów wykorzystujących sprężone powietrze, można powiedzieć, że pneumatyka jest „tlenem” przemysłu.

Jesteśmy dumni z inteligentnego wykorzystania sprężonego powietrza. Prawie wszystkie nasze produkty wykorzystują sprężone powietrze i maksymalizują jego wydajność. Weźmy głęboki oddech i przyjrzyjmy się kilku powodom, dla których warto stosować produkty zasilane sprężonym powietrzem, a co ważniejsze, dla których oferowane przez nas produkty są tak korzystne w przemyśle.

 

 

  1. Na naszej planecie istnieje nieskończona ilość powietrza, które można sprężać i wykorzystywać. Wiem, że wydaje się to oczywiste, ale jakie inne źródło energii ma nieskończone zasoby?

 

Osuszanie sprężonym powietrzem

 

2. Narzędzia pneumatyczne charakteryzują się bardzo niskimi kosztami utrzymania. Oferowane przez nas produkty mają minimalną lub zerową liczbę części ruchomych.

 

 

Noże powietrzne Exair - usuwanie nadmiaru oleju z łożysk
Noże powietrzne Exair – usuwanie nadmiaru oleju z łożysk

 

3. Nasze produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było łatwo zainstalować i wyregulować pod kątem wydajności. W większości przypadków wystarczy zamontować produkt i dodać powietrza. Proste regulatory ciśnienia zapewniają szeroki zakres regulacji, umożliwiający dostosowanie siły i wydajności.

 

Osuszanie przewodu dyszą toroidalną

 

4. Powietrze jest bardzo łatwe w dystrybucji. Posiadając wydajny system sprężarek, można łatwo poprowadzić przewody do miejsca użycia i zasilać nimi produkty.

 

Oczyszczanie podczas obróbki skrawaniem

 

5. Sprężone powietrze jest kompaktowe, a jego instalacja zajmuje zwykle mniej miejsca.

 

Pistolet chłodzący Cold Gun

 

6. Produkty i narzędzia są niezwykle niezawodne. Dzięki precyzyjnej inżynierii i produkcji naszych dostawców oferowane przez nas produkty dają powtarzalne wyniki za każdym razem, gdy są włączane.

 

Chłodzenie szaf sterowniczych IP66

 

7. Oferowane przez nas produkty firmy EXAIR są zgodne z normami OSHA oraz BHP dotyczącymi hałasu oraz ciśnienia końcowego.

 

Przenośniki pneumatyczne

 

8. Początkowe koszty zakupu i instalacji są zazwyczaj znacznie niższe niż w przypadku opcji niepneumatycznych. Po dodaniu kosztów utrzymania i konserwacji produkty zasilane sprężonym powietrzem są prawie zawsze tańsze niż produkty alternatywne.

 

Odkurzacz do cieczy i wiórów

 

9. Wykorzystanie sprężonego powietrza jako źródła zasilania zwykle ułatwia stworzenie czystszego, bardziej suchego i bezpieczniejszego środowiska pracy.

 

Malowanie dyszą

 

10. W naszej firmie masz do dyspozycji zespół inżynierów, którzy pomogą Ci wybrać najlepszy produkt do konkretnego zastosowania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w każdej chwili.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl