10 powodów, dla których warto używać produktów zasilanych sprężonym powietrzem

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Pneumatyka to dziedzina inżynierii wykorzystująca gaz lub sprężone powietrze. Ponieważ 9 na 10 gałęzi przemysłu korzysta z produktów i procesów wykorzystujących sprężone powietrze, można powiedzieć, że pneumatyka jest “tlenem” przemysłu.

Jesteśmy dumni z inteligentnego wykorzystania sprężonego powietrza. Prawie wszystkie nasze produkty wykorzystują sprężone powietrze i maksymalizują jego wydajność. Weźmy głęboki oddech i przyjrzyjmy się kilku powodom, dla których warto stosować produkty zasilane sprężonym powietrzem, a co ważniejsze, dla których oferowane przez nas produkty są tak korzystne w przemyśle.

    1. Na naszej planecie istnieje nieskończona ilość powietrza, które można sprężać i wykorzystywać. Wiem, że wydaje się to oczywiste, ale jakie inne źródło energii ma nieskończone zasoby?

2. Narzędzia pneumatyczne charakteryzują się bardzo niskimi kosztami utrzymania. Oferowane przez nas produkty mają minimalną lub zerową liczbę części ruchomych.

 

3. Nasze produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było łatwo zainstalować i wyregulować pod kątem wydajności. W większości przypadków wystarczy zamontować produkt i dodać powietrza. Proste regulatory ciśnienia zapewniają szeroki zakres regulacji, umożliwiający dostosowanie siły i wydajności.

 

4. Powietrze jest bardzo łatwe w dystrybucji. Posiadając wydajny system sprężarek, można łatwo poprowadzić przewody do miejsca użycia i zasilać nimi produkty.

5. Sprężone powietrze jest kompaktowe, a jego instalacja zajmuje zwykle mniej miejsca.

6. Produkty i narzędzia są niezwykle niezawodne. Dzięki precyzyjnej inżynierii i produkcji naszych dostawców oferowane przez nas produkty dają powtarzalne wyniki za każdym razem, gdy są włączane.

7. Oferowane przez nas produkty firmy EXAIR są zgodne z normami OSHA oraz BHP dotyczącymi hałasu oraz ciśnienia końcowego.

 

8. Początkowe koszty zakupu i instalacji są zazwyczaj znacznie niższe niż w przypadku opcji niepneumatycznych. Po dodaniu kosztów utrzymania i konserwacji produkty zasilane sprężonym powietrzem są prawie zawsze tańsze niż produkty alternatywne.

 

9. Wykorzystanie sprężonego powietrza jako źródła zasilania zwykle ułatwia stworzenie czystszego, bardziej suchego i bezpieczniejszego środowiska pracy.

10. W naszej firmie masz do dyspozycji zespół inżynierów, którzy pomogą Ci wybrać najlepszy produkt do konkretnego zastosowania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w każdej chwili.

Scroll to Top