Chłodnica Miejscowa Mini Cooler EXAIR

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Niedawno rozmawialiśmy z klientem, który chciał schłodzić oprzyrządowanie w maszynie CNC, frezarce i tokarce w swoim warsztacie. W miarę upływu dnia oprzyrządowanie zaczynało się nagrzewać, w tym wiertło. Powodowało to nieregularności w gotowym produkcie. W niektórych przypadkach oprzyrządowanie nagrzewało się tak mocno, że pękało. Stwarzało to zagrożenie dla bezpieczeństwa operatora.

Klient zapoznał się z oferta naszych produktów dedykowanych do chłodzenia miejscowego i rozważał zastosowanie naszego pistoletu chłodzącego Cold Gun, jednak ograniczało go zużycie sprężonego powietrza. Pistolet chłodzący Cold Gun zużywa 425 l/min przy ciśnieniu 6.9 bar i zapewnia spadek temperatury o 28° C (od temperatury zasilania) przy 1000 Btu / h. mocy chłodniczej. Problem polegał na tym, że kompresor klienta ma wydajność nieco ponad 260 l/min. Wyjaśniliśmy, że istniejąca sprężarka byłaby nieodpowiednia, ponieważ nie wytwarza wystarczającej ilości powietrza, aby pokryć zapotrzebowaniem pistoletu chłodzącego.

Ze względu na ograniczoną ilość dostępnego sprężonego powietrza, system Chłodnicy Miejscowej Mini Cooler, model nr 3808, byłby lepszym rozwiązaniem. Mini Chłodnica zapewnia również spadek temperatury o 28 ° C przy nieco mniejszej mocy chłodzenia, 550 Btu / h. Ten system wymaga tylko 230 l/min sprężonego powietrza przy ciśnieniu 6.9 bar. Oznacza to, że istniejąca sprężarka jest w stanie zasilić to urządzenie. Mini Cooler zawiera również podstawę magnetyczną oraz elastyczne przewody kierujące zimne powietrze w wybrane miejsce, ułatwiając przenoszenie z maszyny na maszynę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Mini Chłodnicy EXAIR  lub dowolnego produktu chłodzącego, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy.

Scroll to Top