Chłodzenie komina powietrzem

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Chłodzenie komina powietrzem

W większych miastach, bardzo często można zauważyć białe kominy wybijające się ponad panoramę miasta. Nigdy nie zwracałem szczególnej uwagi na konstrukcję, poza tym, że była wysoka, a w niektórych przypadkach bardzo szeroka. Firma energetyczna skontaktowała się z nami w sprawie tychże kominów. Klient dokonywał rutynowych pomiarów temperatury i zlokalizował gorący punkt w ścianie komina. Szukali rozwiązania, które pozwoli im na schłodzenie punktowe tego miejsca.

Wspomniane wyżej kominy mogą mieć wysokość od 250 m do 360 m i są zaprojektowane tak, aby uwalniać dym wysoko w powietrze. Ponieważ konstrukcja jest wysoka, ważne jest, aby ściany były stabilne i mocne. Gorący punkt na ścianie komina osiągał temperaturę nawet do 400oC. Ta temperatura była zdecydowanie za wysoka i mogła spowodować przedwczesne problemy z konstrukcją ścian komina. Klient chciał obniżyć temperaturę do 204oC, aby zapobiec wypaczaniu się i degradacji komina. Udało nam się znaleźć odpowiednie rozwiązanie, stosując regulowane wzmacniacze powietrza ze stali nierdzewnej.

Powierzchnia gorącego punktu w kominie wynosiła około 0,6 m. Klient wykonał kolektor ze stali nierdzewnej do montażu trzech sztuk regulowanych wzmacniaczy powietrza model 6033 3” 303SS. Model 6033 zużywa jedynie 997 l/min sprężonego powietrza przy ciśnieniu 5,5 bar. Dzięki wysokiemu współczynnikowi wzmocnienia model 6033 może przemieszczać 65 780 litrów powietrza wzdłuż powierzchni. Duża ilość powietrza zapewniła dobrą wydajność chłodzenia, a tym samym obniżono temperaturę gorącego punktu. Utrzymując temperaturę komina pod kontrolą Klient może kontynuować pracę i zmniejszyć ryzyko przedwczesnych przestojów i kosztownych konserwacji.

Wykorzystując do chłodzenia sprężone powietrze, możesz tą operację przeprowadzić bezpiecznie i czysto. W przeciwieństwie do wentylatorów, które wytwarzają turbulentny przepływ, niewielką siłę i wysoki poziom hałasu, wzmacniacze przepływu powietrza EXAIR generują dużą ilość powietrza laminarnego idealnego do chłodzenia i czyszczenia. Jeśli chcesz porozmawiać na temat dowolnego zastosowania, możesz skontaktować się z inżynierem ds. aplikacji produktu!

Scroll to Top