Chłodzenie szaf sterowniczych i elektrycznych za pomocą systemów EXAIR Cabinet Cooler

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność odwiedzić fabrykę napojów, aby omówić chłodzenie szaf sterowniczych i elektrycznych. W zakładzie znajduje się kilka szaf sterowniczych z zainstalowanymi wentylatorami. Nieprzestrzeganie harmonogramu zaplanowanych konserwacji powodowało zapychanie się filtrów i ograniczanie mocy chłodniczej klimatyzatorów. Ze względu na problemy kadrowe regularne czynności konserwacyjne były pomijane.

 

Gdy filtry wentylatora się zapychają, szafy sterownicze przegrzewają się i zatrzymują produkcję. Użytkownik szaf rozwiązywał problem, przez otwarcie ich i chłodzenie jej za pomocą przenośnych wentylatorów, przez co do obudowy dostawało się dużo kurzu. Szukając alternatywnego rozwiązania, klient natknął się na systemy chłodzenia szaf elektrycznych Cabinet Cooler firmy EXAIR i skontaktował się z nami. Wentylator zainstalowany w obudowie szafy sterowniczej miał moc 800 W (2728 Btu / h). W naszej ofercie znajduje się system o mocy chłodniczej 2800 Btu / h, który idealnie pasował do potrzeb klienta.

 

Zainstalowano system model nr 4340-24VDC Nema 12 Cabinet Cooler z kontrolą termostatu 24VDC i usunięto wentylator. Brak ruchomych części i czynników chłodniczych sprawia, że system chłodzenia szaf sterowniczych i elektrycznych nie wymaga żadnej konserwacji. Chłodzenie szaf sterowniczych i elektrycznych odbywa się poprzez domyślne ustawienie na termostacie temperatury 35° C (można ustawić niższą temperaturę), zapobiegając potencjalnym wyłączeniom spowodowanym przegrzewaniem. Ponieważ wszystkie systemy do chłodzenia szaf elektrycznych należy zainstalować w szczelnej obudowie, nie ma potrzeby stosowania filtrów, aby zapobiec przedostawaniu się brudnego powietrza z otoczenia. Obecnie klient pracuje nad wymianą każdego wentylatora w obiekcie na chłodzenie szaf sterowniczych i elektrycznych za pomocą systemu EXAIR Cabinet Cooler.

 

Oferujemy systemy chłodnia szaf dla każdego środowiska przemysłowego. Systemy Cabinet Cooler zachowują standardy Nema 4 (IP66), Nema 4X (IP66) i Nema 12 (IP54), a także są na liście UL oraz posiadają certyfikaty CE. W przypadku zastosowań, które mogą znajdować się w obszarze sklasyfikowanym, chłodnica szaf do pracy w niebezpiecznych lokalizacjach została zatwierdzona przez UL do użytku w klasie 1, strefa 1 – grupy A, B, C i D; Klasa II dział 1 – grupy E, F i G; oraz na obszarach klasy III. Wydajności chłodnicze sięgające 5600 Btu / h można osiągnąć dzięki jednemu z naszych systemów ?dual?. Nowością w ofercie są modele, które posiadają funkcję czyszczenia szafy – nawet, kiedy szafa nie wymaga chłodzenia system utrzymuje niewielkie nadciśnienie wewnątrz obudowy i w ten sposób kurz i zanieczyszczenia z otoczenia nie przedostają się do wnętrza szafy.

 

Zyskaj cenny czas rezygnując z konserwacji wentylatorów lub zajmowania się przestojami spowodowanymi przegrzaniem. Wypełnij online formularz, napisz e-mail lub zadzwoń, a my dobierzemy najbardziej odpowiedni model do Twojego zastosowania. W poniższym wideo producent przedstawia różne rodzaje systemów:

Scroll to Top