Co jest nie tak z moją Dwufunkcyjną Pompą Beczkową ? Najprawdopodobniej – nic.

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Jeśli potrzebujesz posprzątać rozlane ciecze, opróżnić zbiornik, lub po prostu przetransportować ciecz z jednego miejsca do innego Dwufunkcyjna Pompa Beczkowa jest tym czego szukasz. Model 6196 Dwufunkcyjnej Pompy Beczkowej jest wszystkim czego potrzebujesz, aby ze zwykłej stalowej beczki stworzyć dwufunkcyjny system pompujący. Ten produkt jest bezawaryjny (nie posiada części ruchomych, które mogłyby ulec zużyciu), trwały (konstrukcja ze stali nierdzewnej), bezpieczny (brak zasilania elektrycznego), łatwy w montażu, kompaktowy oraz przenośny. Dwufunkcyjna Pompa Beczkowa niemal nie wymaga konserwacji. Jeśli jest zasilana czystym (min. 5 micr.) sprężonym powietrzem konserwacja nie jest konieczna.

To nie znaczy, że nic nie może pójść źle… ale większość przyczyn niepoprawnego działania Dwufunkcyjnej Pompy Beczkowej można zidentyfikować w bardzo prosty sposób. Poniżej znajduje się lista ?zazwyczaj podejrzanych?.

  • Wycieki próżniowe: nawet mały wyciek może spowodować duże problemy: pęknięcie lub nieszczelność przewodu, zużyty mankiet węża, zniszczona uszczelka, nawet pęknięcie beczki lub pokrywy? jeśli powietrze może dostawać się gdziekolwiek indziej niż koniec przewodu wydajność próżni może ucierpieć. Pierwszą czynnością, jaką trzeba wykonać w większości procedur rozwiązywania problemów jest kontrola wizualna i Dwufunkcyjna Pompa Beczkowa nie jest wyjątkiem. Posiadamy w ofercie uszczelki do szybkiego podłączenia przewodu oraz uszczelki pokrywy.

 Upewnij się, że uszczelka jest czysta, w dobrym stanie i właściwie umieszczona. Końcówka węża powinna ściśle przylegać do wypustek szybkozłącza kolana.

Zwróć szczególną uwagę na szczelność pokrywy beczki. Beczka również może być podatna na korozję. 

Wszystkie pokrywy do próżniowych urządzeń Exair są dostarczane z uszczelką EPDM. Jeśli ulegnie ona zniszczeniu lub zrolowaniu należy zamontować nową dla uzyskania optymalnej wydajności. 

  • Zasilanie sprężonym powietrzem (część 1): w komorze Venturiego wenątrz pompy występują pewne ciasne ?przejścia? ? tak powstaje efekt próżni. Wszystkie zanieczyszczenia jak brud i rdza mogą kumulować się w tych ?przejściach? utrudniając możliwość osiągnięcia poziomu próżni.

 

Zdjęcia brudu, opiłków i zanieczyszczeń, które znaleźliśmy w Dwufunkcyjnej Pompie Beczkowej 

Zalecamy zainstalowanie filtra sprężonego powierza o stopniu filtracji 5 micr. Jeśli pompa ulegnie zabrudzeniu może zostać wyczyszczona na prawdę łatwo, aby zobaczyć wideo prezentujące ten proces proszę kliknąć w poniższy link: https://www.youtube.com/watch?v=A3TPPmpjy8U&list=PLRPE1uIQmq9DLpJe-yOWZBG9HZ2zGh4Gi&index=2

  • Zasilanie sprężonym powietrzem (część 2): Dwufunkcyjna Pompa Beczkowa uzyskuje najlepszą wydajność, kiedy jest zasilana sprężonym powietrzem o ciśnieniu 5,5 bar. Upewnij się, że dostarczasz wymaganą ilość sprężonego powietrza. Jeśli instalacja jest za długa i/lub ma za mała średnicę pojawiają się straty i mniejsza wydajność pompy. Należy używać węża o średnicy 3/8?, lub 1/2? jeśli wąż jest dłuższy niż 3 metry oraz pozbyć się ograniczeń w postaci zbędnych szybkozłączy.

 

  • Zasilanie sprężonym powietrzem (część 3): jeśli chcesz napełnić beczkę trochę szybciej możesz podwyższyć zasilanie sprężonym powietrzem do 6,9 bar. Doprowadzenie zbyt wysokiego ciśnienia również może obniżyć wydajność pracy pompy. Zbyt wysokie ciśnienie może przytłoczyć zwężkę Venturiego i utrudnić powstawanie próżni.

 

  • Zawór bezpieczeństwa odcinający: Dwufunkcyjna Pompa Beczkowa zapobiega przelewaniu się pompowanych cieczy za pomocą plastikowego pływaka, który unosi się kiedy beczka jest pełna. To prowadzi do zatrzymania wytwarzania próżni, dzięki czemu nie można przepompować więcej cieczy do napełnionej beczki. Kiedy pływak się podniesie słyszalna jest zmiana dźwięku. Jeśli pojawi się taki dźwięk a beczka nie jest jeszcze napełniona należy wymontować pompę z pokrywy bębna i obrócić ją ?do góry nogami? kilkukrotnie. Pływak powinien poruszać się swobodnie, od dołu do góry komory. Jeśli nie, należy go usunąć i upewnić się, że pływak, o-ring i wnętrze komory są czyste. Niektóre chemikalia mogą powodować puchnięcie pływaka i / lub pierścienia o-ring, co utrudnia jego swobodny ruch. Jeśli korpus pompy jest uszkodzony, może to również spowodować zawieszenie się pływaka i nieprawidłowe działanie.

Jeśli pływak nie porusza się swobodnie, zdejmij go, wyczyść i zmontuj ponownie. 

 

Tak jak wspomniano wyżej, są to tylko wybrane sposoby rozwiązania problemu. Jeśli Twója Dwufunkcyjna Pompa Beczkowa nie działa w prawidłowy sposób, nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Możliwe, że urządzenie  potrzebuje tylko nowej uszczelki, odrobiny czyszczenia lub nowej beczki.

Scroll to Top