Dysza okrągła EXAIR do przemysłu morskiego

Dysza okrągła EXAIR do przemysłu morskiego

Niedawno współpracowaliśmy z głównym inżynierem dużego statku transportowego, który miał problem z gromadzeniem pod pokładem wody przez liny cumownicze. Słona woda dostawała się do pomieszczenia technicznego, w którym liny cumownicze były nawijane na dużą szpulę. Klient chciał usunąć wodę z liny, zanim dostanie się ona pod pokład (do pomieszczenia technicznego), aby nagromadzona woda mogła po prostu spłynąć z pokładu z powrotem do oceanu.

Po krótkiej rozmowie zdecydowaliśmy się na okrągłą dyszę odmuchową  4 ? (102mm) ?Super Air Wipe? wykonaną ze stali nierdzewnej 303. W ten sposób woda z liny cumowniczej zostanie usunięta wraz z wszelkimi zanieczyszczeniami wciągniętymi przez linę.

Dysze okrągłe odmuchowe zapewniają pełny, stożkowy przepływ powietrza 360 °, który służy do zdmuchiwania, schładzania, czyszczenia i suszenia produktów. W korpusie jednostki zaprojektowano profil Coandy, aby zmaksymalizować napływ powietrza z otoczenia, a także zapewnić precyzyjny kąt wylotu powietrza. Daje to strumień powietrza uderzającego w strefę docelową pod kątem 30 ° do powierzchni, aby zapewnić znaczną siłę ścinającą do usuwania zanieczyszczeń. Dzięki temu duża objętość powietrza z otoczenia będzie przemieszczać się we właściwym kierunku i nie ulegnie turbulencjom.

 

Dysze okrągłe są dostępne w rozmiarach od 10mm do 279mm

 

Aby sprostać wszystkim zadaniom, dysze okrągłe ?Super Air Wipes? są dostępne w wykonaniu z dwóch materiałów konstrukcyjnych. Pierwszy z wariantów to korpus z aluminium z mosiężnymi nyplami, połączony z osprzętem ze stali nierdzewnej, podkładką i wężem łączącym do 4 ?(102 mm). Drugi wariant to korpus ze stali nierdzewnej 303 ze śrubami ze stali nierdzewnej, podkładką, wężem łączącym do 4 ?(102 mm) i złączkami. Elementy ze stali nierdzewnej zapewniają większą odporność na korozję, wyższe temperatury i trwałość w trudnych warunkach przemysłowych.

Oferujemy aluminiowe dysze okrągłe ?Super Air Wipes? o średnicy wewnętrznej od 10 mm (do przewodów i kabli) do 279 mm (do dużych rur i węży). Modele aluminiowe mogą pracować w temperaturze do 204 oC. Posiadamy również modele ze stali nierdzewnej o średnicach wewnętrznych od 13 mm do 102 mm. Maksymalna temperatura pracy wynosi 427 oC. Jeśli potrzebujesz innych średnic lub materiałów wykonania, realizujemy specjalne zamówienia.

Dzięki dyszy okrągłej EXAIR równomierne czyszczenie, chłodzenie i odmuch części jest prostym zadaniem. Nie musisz rozważać kilu różnych dysz umieszczonych na obwodzie lub samodzielnie wykonanego urządzenia do przedmuchiwania, które będzie zużywać ogrom sprężonego powietrza. Zakup okrągłej dyszy powietrznej rozwiąże problem i zapewni ciągłość produkcji. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego rozmiaru lub chcesz wiedzieć, jaki materiał polecamy do Twojej aplikacji, skontaktuj się z nami.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl