Dysze toroidalne EXAIR czyszczą rury spustowe harmonijkowe

Będąc na polach uprawnych można zauważyć czarne rury polietylenowe. Rolnicy używają tych rur, aby stworzyć odpowiedni drenaż na polach poprzez umieszczenie ich w ziemi. Producent tych rur spustowych przesłał nam film pokazujący ich produkcję. Po wytłoczeniu rury trafiała ona do systemu myjącego w celu jej schłodzenia. Po umyciu należało usunąć wodę z rury o średnicy 4? (102 mm), która przemieszczała się z prędkością 21 metrów na minutę. Stosowano do tego urządzenie własnej konstrukcji, które zasilane było poprzez system dmuchawy (na zdjęciu poniżej). Ponieważ rura była harmonijkowa, a system zasilany z dmuchawy działał ze znacznie mniejszą siłą, dokładność usuwania wody wynosiła tylko około 75%. Klient potrzebował dodatkowego suszenia rur przed ich pakowaniem.

Urządzenie własnej konstrukcji do suszenia rur po myciu

 

Firma ta produkowała rury z tworzywa sztucznego o średnicy od 4? (102 mm) do 10? (254 mm). Kiedy szukali urządzeń do suszenia rur, natrafili na dysze toroidalne ?Standard? od EXAIR. Konstrukcja dyszy w wersji ?Standard? wdmuchuje sprężone powietrze pod kątem 30 stopni w kierunku środka, tworząc strumień powietrza 360 stopni, podobny do stożka. Dysza pierścieniowa EXAIR wykorzystuje profil Coandy, aby zmaksymalizować zasysanie powietrza z otoczenia do strumienia sprężonego powietrza w celu wytworzenia dużej siły. Jako bezdotykowe urządzenie dosuszenia/zdmuchiwania dysza ?Standard? jest bardzo wydajna i bardzo mocna.

Do tego zastosowania zaoferowano dyszę toroidalną 5? w zestawie nr 2485. Ten zestaw zawiera: dysze pierścieniową ?Standard? 5?, filtr-separator, regulator i zestaw podkładek. Dzięki dystansowi 13 mm pomiędzy dyszą a rurą zapewniono wystarczająco dużo miejsca, aby rura 4? (102 mm) mogła zostać osuszona bez kontaktu z dyszą i aby umożliwić zasysanie powietrza z otoczenia. Filtr-separator usunie duże ilości płynów i zanieczyszczeń ze sprężonego powietrza, aby zapewnić optymalną pracę urządzenia i zapobiec zabrudzeniu dyszy oraz rury. Reduktor służy do regulowania siły odmuchu ? im wyższe ciśnienie sprężonego powietrza tym wyższa siła odmuchu. Dzięki reduktorowi można idealnie dostosować ilość sprężonego powietrza potrzebnego do czyszczenia, tym samym ograniczając straty tego medium. Podkładki w zestawie zapewnią zgrubną regulację ? zwiększenie lub zmniejszenie szczeliny. Stosując reduktor i zestaw podkładek, możesz ?ustawić? odpowiednią siłę wymaganą dla różnych prędkości.

Kiedy klient zastąpił dysze własnej roboty przez dysze toroidalną EXAIR, zauważyli kilka pozytywnych aspektów. Szybkość produkcji została zwiększona o około 10%, co odpowiadało maksymalnej prędkości maszyny. Usuwanie wody z powierzchni rury było efektywne w  100% nawet w okolicy ?żeber?. Zauważono również, że dysza pierścieniowa ?Standard Air Wipe? jest znacznie cichsza;  82 dBA przy ciśnieniu 5,5 bar. Operatorzy pracujący w pobliży dyszy byli bardzo zadowoleni z tego wyboru, ponieważ system zasilany dmuchawą był bardzo głośny. Dysza toroidalna Air Wipe nie posiada części ruchomych, w związku z tym klient mógł wyeliminować wymagania dotyczące konserwacji systemu dmuchawy. Ponadto w dyszach EXAIR zastosowano dzieloną konstrukcję, aby bez problemu je zamontować na zewnątrz długich odcinków rur w dowolnym momencie.

 

Rozmiary dysz toroidalnych „Standard”

 

Pierścieniowe dysze powietrzne EXAIR zapewniają; równomierne czyszczenie, chłodzenie i odmuch rur, kabli itp. Nie musisz się martwić, że dysza będzie ocierać o obwód przewodu odmuchiwanego, ani marnować czasu i pieniędzy na urządzenia własnej konstrukcji. Naszym klientom oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania produktów przed zakupem. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego rozmiaru dyszy dla swojej aplikacji, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pomocy.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl