Filtr chłodziwa EXAIR skutecznie wydłuża jego żywotność

W zakładach produkcyjnych jednym z najbardziej nieprzyjemnych zadań jest czyszczenie zbiorników chłodziwa maszyn CNC. Z czasem wióry mogą przedostać się do obiegu płynu chłodzącego, powodując zatykanie przepływu. Przepływ chłodziwa spowalnia lub zatrzymuje się całkowicie, co powoduje przedwczesne zużycie drogich narzędzi skrawających oraz braki lub niewłaściwe wykończenie produktu. W takim przypadku, jeśli zostanie to zauważone natychmiast, należy zatrzymać maszynę i poświęcić cenny czas na identyfikację zatkania i usunięcie go.

Innym problemem, o którym wie każdy, kto pracuje z maszynami CNC, jest zjełczały zapach płynu chłodzącego. Jest on wynikiem gromadzenia się bakterii w zbiorniku chłodziwa. Regularne czyszczenie tego płynu może zredukować nieprzyjemny zapach oraz zapobiec przedwczesnemu zużyciu narzędzi. Filtracja chłodziwa zapobiega także kosztownym przestojom i przedłuża ogólną żywotność oleju chłodzącego.

 

Istnieje kilka urządzeń do czyszczenia oleju i usuwania wiórów, ale są one zwykle bardzo drogie i mało skuteczne. Nasz dostawca EXAIR przetestował kilka różnych w swoim warsztacie. W wyniku tych testów ustalono, że najlepszym rozwiązaniem byłoby opracowanie czegoś samodzielnie. W ten sposób powstał Filtr Chłodziwa. Używając funkcji standardowego (do 2,5m) lub wysokiego podnoszenia (do 4,5 m) pompy beczkowej jako źródła podciśnienia, Chip Trapper jest w stanie napełnić lub opróżnić beczkę o pojemności 208l. w mniej niż dwie minuty. Filtr Chłodziwa jest przystosowany aby zebrać zarówno płyn chłodzący, jak i wszelkie wióry lub zanieczyszczenia zawieszone w cieczy. Chłodziwo przepływa przez worek filtracyjny wewnątrz beczki. Worek filtracyjny zatrzymuje wszystkie ciała stałe, jednocześnie umożliwiając przepływ cieczy do beczki. Ustawienie pokrętła na funkcję opróżniania pozwoli na wypompowanie czystego płynu chłodzącego z beczki i ponowne jego użycie.

         

Po zastosowaniu  Filtra wiórów z naszej oferty żywotność chłodziwa zwiększa się sześciokrotnie. Oprócz zwiększonej żywotności chłodziwa, proces, który kiedyś zajmował do 2 godzin na maszynę, zajmuje teraz mniej niż 10 minut. Zakup systemu Chip Trapper jest opłacalny i szybko się zwraca..

Filtr chłodziwa jest dostępny w systemach o pojemności 114, 208 i 416 l. Jest również wyposażony w (2) worki filtracyjne 5 mikronów (dostępne są również inne worki filtracyjne o wielkości od 1 mikrona do 200 mikronów). Za pomocą zwykłego detergentu worki filtracyjne można wielokrotnie myć, czyścić i ponownie wykorzystywać. Filtr chłodziwa nie posiada silników i wirników, które mogą się zapchać lub zużyć. Dodatkowo nie występuje ryzyko porażenia prądem. Chip Trapper jest dostarczany z 5-letnią gwarancją. Zrób sobie (i operatorom maszyn) przysługę i zamów Filtr Wiórów z naszej oferty.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl