Jak zamontować i ustawić nóż powietrzny

Dziś chcieliśmy rozpocząć serię wpisów poświęconą sposobom instalacji produktów EXAIR, więc uznaliśmy, że najlepiej zacząć od naszego najlepiej sprzedającego się produktu czyli noży powietrznych!

Cały czas rozmawiamy z klientami i potencjalnymi użytkownikami o tym, jak zainstalować noże powietrzne. A odpowiedź brzmi? to zależy. Ale prawie zawsze jest to proces szybki i łatwe.

Istnieje kilka sposobów na montaż noża powietrznego ?Super?:

  • Na dole znajdują się otwory gwintowane 1/4?-20 rozmieszczone co 51mm. Można ich użyć do przykręcenia noża powietrznego do każdej powierzchni.
  • Śruby montażowe w nożu powietrznym 1/4?-20 można również zastąpić śrubami o długości wystarczającej do użycia wspornika.
  • Uniwersalny system montażowy do noża powietrznego to szybki i wygodny sposób utrzymania noża powietrznego. Szczególnie korzystna jest opcja precyzyjnego ustawienia noża ?Super?, dzięki czemu można uzyskać optymalną wydajność.

 

Montaż noża powietrznego jest bardzo prosty niezależnie od jego długości.

 

Poniżej prezentujemy najlepszy sposób na zamontowanie noża powietrznego ?Super? w aplikacji do przedmuchiwania. Poniższy sposób pozwala osiągnąć maksymalną siłę odmuchu, czas kontaktu odmuchiwanej powierzchni ze sprężonym powietrzem i oczywiście skuteczność.

Używamy terminu ?przeciwprądowo?, aby opisać przeciwny ruch docelowego materiału/przenośnika (czerwona strzałka) i przepływ powietrza pochodzący z noża powietrznego (niebieska strzałka). Dzięki przeciwstawnym przepływom nóż powietrzny ?Super? jest w stanie wydmuchać gruz, zanieczyszczenia, wodę lub inny płyn z powrotem w kierunku, z którego przyszły. Czasami do zbierania i ponownego wykorzystania płynu można użyć miski ociekowej.

 

Nóż powietrzny zamontowany przeciwprądowo do ruchu taśmy.

 

Na powyższym zdjęciu widać, że nóż powietrzny jest montowany odwrotnie, tzw. ?przód do tyłu?. Generalnie zalecamy ten rodzaj montażu, gdy szczelina powietrzna noża znajduje się najbliżej zdmuchiwanego materiału. Im mniejszy kąt, tym lepiej. Pozwala to na dłuższy czas kontaktu pomiędzy nożem powietrznym a materiałem odmuchiwanym. Gdy materiał odmuchiwany spędza więcej czasu w przepływie o dużej prędkości, tym bardziej prawdopodobne jest, że możliwe stanie się osiągnięcie pożądanego efektu, niezależnie od tego, czy jest to suszenie, chłodzenie, zdmuchiwanie czy eliminacja statyczna.

 

Sposoby montażu noża powietrznego, po lewej: słaba wydajność, po prawej: najlepsza wydajność

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak łatwa i intuicyjna jest instalacja produktów z naszej oferty zadzwoń do nas.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl