Łatwe transportowanie materiałów sypkich: gwintowane przenośniki pneumatyczne EXAIR

Przenośniki pneumatyczne EXAIR to idealne, niedrogie rozwiązanie do transportowania materiałów sypkich lub usuwania ścinków i odpadów. Dostępne są modele z przyłączami gwintowanymi. Przenośniki EXAIR z linii gwintowanej umożliwiają przekształcenie zwykłych rur w wydajny system transportujący części, wióry, ścinki, granulat i inne materiały sypkie. Przenośniki gwintowane posiadają identyczną wydajność jak w przypadku standardowych przenośników Line Vac. Modele gwintowane są dostępne w rozmiarach od 3/8? do 3?.

Dostępne są różne materiały wykonania przenośników gwintowanych: aluminium, stal nierdzewna typu 303, stal nierdzewna typu 316 oraz modele Heavy Duty wykonane z hartowanej stali stopowej do zastosowań ściernych. Tam, gdzie większość materiałów lub twardych powłok anodowanych z czasem ulega zużyciu, wersja Heavy Duty sprawdzi się. Jest idealnym rozwiązaniem do materiałów ciężkich i ściernych. Dodatkowo przenośniki Heavy Duty mają większą moc i nadają się do większych odległości transportowych w pionie i poziomie.

 

Gwintowany przenośnik pneumatyczny do transportu materiałów sypkich

 

Każdy rodzaj gwintowanego przenośnika Line Vac jest również dostępny jako opcja do wysokiej temperatury. Zastępując tradycyjne o-ringi grafitowymi uszczelkami, jesteśmy w stanie zapewnić rozwiązanie zdolne wytrzymać temperatury do 482°C.

Szybkość przenoszenia przez Line Vac można kontrolować, regulując ciśnienie sprężonego powietrza na wlocie. Przy niższych ciśnieniach szybkość przenoszenia (i zużycie powietrza) zmniejszy się. Przy wyższych ciśnieniach prędkość przenoszenia wzrośnie. Obejrzyj poniższy film film, aby zobaczyć, jak łatwo można wykorzystać możliwości przenośnika gwintowanego.

Jeśli w Twoim zakładzie występuje aplikacja, która mogłaby zostać ulepszona za pomocą przenośnika pneumatycznego Line Vac, zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy dobrać odpowiedni rozmiar do zastosowania.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl