Na co zwracać uwagę podczas doboru i zakupu kompresora powietrza?

1. Parametry sprężonego powietrza

Podstawowym kryterium doboru odpowiedniej sprężarki powietrza jest zapotrzebowanie parku maszynowego na sprężone powietrze. To odbiorniki i produkowane wyroby określają wymagania jakości, ciśnienia oraz wielkości przepływu. Należy przygotować bilans zapotrzebowania na powietrze z określeniem minimalnego ciśnienia roboczego i wymaganej klasy czystości.

 

Tabela klasy czystości sprężonego powietrza wg. ISO 8573-1

 

2. Charakterystyka konsumpcji sprężonego powietrza

W kolejnym kroku należy ustalić czas pracy i sposób korzystania z kompresora ? czy będzie to sposób ciągły np. praca non stop podczas 2 lub 3 zmian, czy w określonych cyklach. Warto sprawdzić również zapotrzebowanie ? często okazuje się, że maksymalne zapotrzebowanie sprężonego powietrza jest tylko przez 1 zmianę, podczas gdy pozostałe 2 zmiany wymagają jedynie 40% ogólnego zapotrzebowania. Naszym klientom w takim przypadku najczęściej rekomendujemy zakup dwóch mniejszych sprężarek celem oszczędności zużywanej energii. Dobrym rozwiązaniem może być także zastosowanie sprężarki zmiennoobrotowej, która dostosowuje obroty silnika i wydajność do aktualnego zapotrzebowania. Wybór kompresora powietrza z falownikiem daje wiele korzyści takich jak skrócenie biegu jałowego, mniejsza ilość uruchomień silnika, miękki start układu roboczego, stabilne ciśnienie robocze, co wpływa na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej nawet o 30%.

 

Monitorowanie sprężarek w chmurze
Monitorowanie trendów

 

3. Miejsce posadowienia sprężarkowni

Wybierając odpowiednie miejsce pod ustawienie systemu wytwarzania sprężonego powietrza, trzeba przewidzieć odpowiednią przestrzeń dla urządzeń oraz wentylację pomieszczenia. Idealnie, gdy pomieszczenie posiada dwie lub min. jedną ścianę zewnętrzną, aby zrobić w niej czerpnię i wyrzut gorącego powietrza. Warto pamiętać, że w warunkach zimowych można wykorzystać gorące powietrze do dogrzewania pomieszczeń sąsiadujących.

 

 

4. Serwis i obsługa posprzedażowa sprężarek 

Przed wybraniem najlepszej oferty, warto sprawdzić możliwości i warunki serwisowania maszyny. W naszym przypadku w ciągu 24 h od zgłoszenia problemu wysyłamy techników bezpośrednio do klienta na terenie całego kraju. Ponadto oferujemy monitoring parametrów sprężarki online w chmurze Logika Cloud zapewniając naszym użytkownikom bezpieczeństwo i spokojny sen. Istotną kwestią jest dostępność części zamiennych, jako autoryzowany przedstawiciel Hertz Kompressoren na Polskę posiadamy na stanie magazynowym wszystkie niezbędne materiały umożliwiające wykonanie bieżącego serwisu, a także szybkiego usunięcia potencjalnej awarii. Na koniec warto wziąć pod uwagę doświadczenie, obsługujemy wszystkie zainstalowane przez nas sprężarki już od ponad 20 lat.

 

5. Kontakt

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto spotkać się i porozmawiać o potrzebach w wyżej opisanym zakresie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami poprzez adres e-mail biuro@pneuma.pl, tel .: + 48 76 862 30 77 lub czat na naszej stronie www.pneuma.pl 

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl