Noże powietrzne Exair zastępują rury z otworami zasilane dmuchawą

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Noże powietrzne seria ?Super? EXAIR idealnie nadają się do wszelkich zastosowań wymagających laminarnej ?kurtyny? powietrza do celów zdmuchiwania. Przepływ powietrza o dużej prędkości doskonale sprawdza się w czyszczeniu powierzchni, chłodzeniu i suszeniu w wielu różnych aplikacjach przemysłowych. Produkty te zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać stały przepływ i dużą siłę odmuchu na całej długości noża.

 

Ostatnio współpracowaliśmy z klientem, który jest właścicielem piekarni. W jednym z zastosowań używano rur szczelinowych podłączonych do dmuchawy w celu czyszczenia sezamu z tac po pieczeniu. Rury z otworami wydawały się prostym i ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ wykorzystano materiały znajdujące się już w zakładzie, ale własnej konstrukcji dysze zasilane powietrzem z dmuchawy nie miały wystarczającej siły odmuchu do czyszczenia tac.

 

                          Samodzielnej konstrukcji rury z otworami niedokładnie czyściły tace na pieczywo

 

Gdy taca nie była w pełni oczyszczona, resztki nasion przyklejały się do kolejnych bochenków i przypalały się podczas procesu wypiekania. Powodowało to kiepską jakość produktu końcowego, nieakceptowalną dla klientów. Chwilowym rozwiązaniem było wdrożenie ręcznego etapu czyszczenia tac. Proces ten wymagał zaangażowania dedykowanego pracownika do wykonania tej pojedynczej operacji. Zakład działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez co klient zatrudniał 3 nowych pracowników wyłącznie do czyszczenia tac przez całą zmianę.

 

Niedawne trudności kadrowe z powodu  pandemii COVID-19 skłoniły kierownictwo do poszukiwania obszarów, w których mogliby zwiększyć wydajność produkcji i zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Zasilane sprężonym powietrzem noże pneumatyczne EXAIR stanowią mocną kurtynę powietrzną, która jest bardzo skuteczna w czyszczeniu. Dwie rury szczelinowe zostały zastąpione dwoma nożami pneumatycznymi ze stali nierdzewnej model 110024SS. Zasilono je za pomocą istniejącego systemu sprężonego powietrza

.

Duża siła odmuchu wytwarzana przez noże powietrzne ?Super? zapewniła zadowalający efekt całkowitego oczyszczenia tac. Wdrożone rozwiązanie wyeliminowało potrzebę zatrudniania dedykowanych pracowników do tego etapu procesu produkcyjnego. Personel został przeniesiony do innych działów w zakładzie, gdzie potrzebna była pomoc. Dodatkowo został rozwiązany problem pozostałości nasion na wypiekanych bochenkach chleba, dzięki czemu jakość produktów końcowych znacznie wzrosła.

 

Jeśli w Twoim zakładzie występuje obszar, który wymaga poprawy wydajności, zadzwoń do nas. Jesteśmy  gotowi, aby pomóc przeanalizować proces i dobrać produkty niezbędne do rozwiązania problemu.

Scroll to Top