Odkurzacz pneumatyczny EasySwitch jako alternatywa dla odkurzaczy elektrycznych

Jeden z naszych klientów skontaktował się z nami w celu wymiany odkurzacza do pracy na mokro, który przestał działać. Zaproponowany przez nas odkurzacz przemysłowy do pracy na mokro i sucho Easy Switch był droższy od używanego dotychczas. Nie otrzymaliśmy zamówienia. Po sześciu miesiącach zadzwoniła do nas ta sama osoba. W tym czasie straciła ona dwa odkurzacze do pracy na mokro i stało się dla niej jasne, że musi kupić pneumatyczny odkurzacz Easy Switch, który nie posiada żadnych części ruchomych i zużywających się.

EasySwitch Wet-Dry Vac jest połączeniem systemów odkurzania na mokro z systemem odkurzania na sucho. Umożliwia on zastąpienie elektrycznych odkurzaczy do pracy na morko i sucho, które ulegają przedwczesnym awariom, mają potencjalne problemy z bezpieczeństwem i są bardzo głośne.

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho to zwykle zamknięty system, który może odkurzać ciecze i zanieczyszczenia. Elementem, który odróżnia odkurzanie cieczy od odkurzania na sucho, jest element filtrujący. Filtr zapobiega ponownemu przedostawaniu się brudu i zanieczyszczeń do otaczającego powietrza podczas odkurzania. W przypadku odkurzania cieczy jest on usuwany. W odkurzaczu pneumatycznym EXAIR Easy Switch do pracy na mokro i sucho zastosowano tę samą funkcję, ale oferujemy dwa rożne rodzaje filtrów: standardowy 3-mikronowy i filtr HEPA 0,3 mikrona. Oba filtry są plisowane, aby zapewnić dużą powierzchnię i długą żywotność.

 

Odkurzacz pneumatyczny na mokro i sucho
Odkurzacz pneumatyczny na mokro i sucho firmy Exair

 

To, co jest wyjątkowe w konstrukcji tego odkurzacza, to zgłoszona do opatentowania pokrywa umożliwiająca łatwe wyjmowanie i wymianę elementów filtra. Redukuje ona czas wymiany filtra, a także umożliwia łatwe przejście od materiałów płynnych do suchych i odwrotnie. Odkurzacz przemysłowy EasySwitch, został zaprojektowany tak, aby pasował do zwykłej 208 l otwartej beczki i jest idealny do wszelkich zastosowań wymagających zbierania materiałów mokrych, suchych, lekkich lub ciężkich.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że EasySwitch może zastąpić odkurzacz do wiórów i pompę pneumatyczną w centrach obróbczych. Może on oczyścić maszynę z wiórów, a następnie usunąć chłodziwo z wanny. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich operacji, w których może dojść do bezpiecznego wycieku, który należy zgromadzić i odessać. Elektryczne odkurzacze do pracy na mokro i sucho ulegają przedwczesnym awariom, generują głośne dźwięki i są kłopotliwe przy wymianie filtrów.

W ofercie posiadamy także odkurzacze pneumatyczne do pracy na sucho Chip Vac oraz pneumatyczne pompy beczkowe Reversible Drum Vac. Aby ułatwić podjęcie decyzji, który z nich będzie odpowiedni dla Twojej aplikacji poniżej przedstawiamy zestawienie porównujące podstawowe parametry dostępnych rozwiązań. Widać różnicę w szybkości przenoszenia i poziomie podciśnienia.

Przepływ na wlocie (m3/min) Podciśnienie (bar) Woda (m3/min) Plastik (kg/min) Stal (kg/min) Hałas (dBA)
EasySwitch: 1,5 0,42 0,136 31 24 79
RDV: 0,538 0,24 0,114 86
HLRDV: 1,218 0,46 0,114 83
Chip Vac: 1,132 12,4 5,9 77
HDDV: 1,924 23,4 14,5 82
**Uwaga: Parametry podano dla ciśnienia wlotowego wynoszącego 5,5 bar.

 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany zastosowaniem odkurzacza EasySwitch w swojej firmie zapraszamy do kontaktu z nami.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl