Odkurzacz pneumatyczny EXAIR jako rozwiązanie do utrzymania czystości

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Utrzymanie czystości w zakładzie jest istotną kwestią przez cały rok. W ofercie posiadamy całą linię produktów dedykowanych do tego celu.

 

W tym wpisie chcielibyśmy przybliżyć działanie pneumatycznego odkurzacza.  Dzięki dużej sile zasysania jest on idealnym rozwiązaniem do szybkiego i wydajnego czyszczenia. Jest to przemysłowy odkurzacz zasilany sprężonym powietrzem, dedykowany do sprzątania wiórów metalowych, plastikowych, trocin, granulatów, wszelkiego rodzaju opiłków oraz innych materiałów sypkich i cząstek stałych. Mocna pompa próżniowa jest przystosowana do zainstalowania w pokrywie beczki z otworem 2″. Odkurzacz pneumatyczny EXAIR idealnie sprawdza się w przypadku wiórów suchych oraz mokrych na podłogach, powierzchniach roboczych, w centrach obróbczych, tokarkach, piłach i innych maszynach przemysłowych.

Odkurzacze elektryczne lub odkurzacze warsztatowe nie są odpowiednim rozwiązaniem do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Filtry często zatykają się a silniki zużywają i wymagają częstej wymiany.

 

Odkurzacz pneumatyczny z naszej oferty nie posiada części ruchomych, które podlegają wymianie. Nie jest konieczna konserwacja. Do poprawnego działania należy zapewnić jedynie sprężone powietrze o czystości minimum 5 micr. Dodatkowo poziom hałasu nie przekracza 77 dBA, co oznacza że jest o połowę niższy od hałasu generowanego przez odkurzacz elektryczny.

 

 

 

System odkurzacza “Chip Vac” jest sprzedawany w zestawach z beczkami oraz bez beczek. Oferowane rozmiary beczek to: 19, 114, 208 oraz 416 l. Jeśli w Twoim zakładzie znajdują się niewykorzystane beczki istnieje również możliwość zakupu zestawu z pokrywą beczki oraz akcesoriami: wężem, workiem filtracyjnym oraz z różnego rodzaju końcówkami.

 

Każdy system jest wyposażony w pokrywę z pierścieniem blokującym, która pasuje do standardowych beczek. Umożliwia to łatwy demontaż systemu i umieszczenie go w innej beczce. Dzięki temu zyskujemy możliwość zasysania różnych materiałów do różnych beczek, co znacznie ułatwia proces recyklingu. Firmy odbierające odpady zapłacą wyższą stawkę za materiały wstępnie posegregowane.

 

Odkurzacz pneumatyczny z naszej oferty pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia do utrzymania czystości w Twoim zakładzie skontaktuj się z nami.

Scroll to Top