Odkurzacz wysokiego podnoszenia do chłodziwa w utrzymaniu czystości obrabiarek CNC ze zbiornikami poniżej poziomu podłogi

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Trudno uwierzyć, że minęło prawie dziesięć lat, odkąd firma EXAIR wprowadziła na rynek systemy wysokiego podnoszenia do zasysania wiórów a wszyscy użytkownicy, którzy wybrali właśnie to rozwiązanie są zadowoleni. Oceniamy to nie tylko na podstawie pozytywnych opinii, jakie otrzymujemy, ale także imponująco niskiej stopy zwrotu.

 

Jeśli jest jedna rzecz, która łączy wszystkie zakłady produkcyjne – jest nią to, że ZAWSZE problem stanowi utrzymanie porządku. Zachowanie ciągłości produkcji przy jednoczesnym utrzymaniu czystości podłóg, maszyn, a nawet powietrza może być trudne. Kolejną problematyczną kwestię stanowi chłodziwo do obrabiarek. Jest to praca, którą wiele zakładów po prostu „zleca” komuś innemu; często jest to ich dostawca chłodziwa, który również zajmuje się usuwaniem i utylizacją (lub recyklingiem) zużytego chłodziwa.

 

Właśnie tę kwestię poruszył nasz klient, który pracuje w warsztacie maszynowym (firmy produkującej obrabiarki CNC). Przełożony zlecił mu znalezienie lepszego sposobu radzenia sobie z obsługą płynu chłodzącego. Dostawca chłodziwa pojawiał się zgodnie z harmonogramem, wypompował stary płyn chłodzący z maszyn i od razu wpompował nowy. Było to wygodne, ale drogie rozwiązanie.

 

Ponieważ niektóre z misek chłodziwa znajdują się poniżej poziomu podłogi, nasz wybór praktycznie od razu padł na filtr chłodziwa wysokiego podnoszenia. Należy zwrócić uwagę na główne zalety:

  • Osiąga wysokość słupa 180″H2O (336mmHg), więc zasysanie poniżej poziomu nie stanowi problemu.
  • Przy poziomie dźwięku wynoszącym 83 dBA prawdopodobnie będzie to jedna z cichszych rzeczy pracujących w typowym warsztacie mechanicznym.
  • Pompuje wodę (lub płyn chłodzący na bazie wody) z szybkością 208 l w 85 sec.
Zestaw filtra filtracji chłodziwa do obrabiarek CNC jest dostępny z beczką o pojemności 114, 208 lub 416 l.

W przypadku tego klienta największe maszyny mają tylko 50-litrową miskę płynu chłodzącego, więc kupili system filtracji chłodziwa wysokiego podnoszenia model 6190 o pojemności 208 l. i niezwłocznie wdrożyli do użytku. Po przetestowaniu naszego systemu na kilku wybranych maszynach Klient planuje zrezygnować z usługi usuwania zużytego płynu chłodzącego przez firmę zewnętrzną. Dodatkowo, przy regularnym czyszczeniu można znacznie wydłużyć żywotność chłodziwa. Dzięki temu, zakład może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 

Jeśli poszukujesz rozwiązania odpowiedniego do filtracji chłodziwa zadzwoń do nas. Z przyjemnością dobierzemy odpowiedni do Twoich potrzeb produkt.

Scroll to Top