Oszczędności pod lupą – wykorzystaj potencjał sprężarki z falownikiem!

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Decydując się na nową inwestycję w postaci systemu dystrybucji sprężonego powietrza, stajemy zazwyczaj przed trudnym wyborem serca tej instalacji ? kompresora. Jego wybór jest uzależniony od wielu składowych. Warto także spojrzeć przyszłościowo pod kątem kosztów eksploatacji takiej instalacji. W obecnej sytuacji koszt wyprodukowania sprężonego powietrza wciąż rośnie ze względu na podwyżki dostaw energii.

Idealnym rozwiązaniem byłby inteligentny kompresor, który nie tylko produkowałby ilość sprężonego powietrza zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem, był tani w konserwacji oraz bezawaryjny, ale także oszczędzał energię elektryczną.

 

Sprężarka śrubowa z falownikiem Frecon 22 Plus

Sprężarki śrubowe z falownikiem i napędem bezpośrednim 1:1 serii FRECON 18-315 PLUS oszczędzają energię elektryczną do 35%, a co za tym idzie, realnie zmniejszają koszty wyprodukowania sprężonego powietrza. Są tańsze w konserwacji i mniej awaryjne ze względu na wbudowany napęd bezpośredni z elastycznym sprzęgłem ? w przypadku sprężarek z napędem pasowym jedną z najczęstszych awarii są uszkodzenia pasa klinowego.

Stopień śrubowy sprężarki śrubowej Frecon 22 Plus z napędem bezpośrednim

Dzięki wbudowaniu zintegrowanej przetwornicy częstotliwości możliwe jest dopasowanie prędkości obrotów silnika elektrycznego do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze w zakładzie. Jest to urządzenie dedykowane zakładom, w których dobowe zapotrzebowanie na sprężone powietrze jest zmienne. Szerokie zakresy wydajności pozwalają tym kompresorom śrubowym na zapewnienie w sposób ciągły i na stałym poziomie wymagane ciśnienie robocze w sieci, dzięki czemu możliwe będzie zaoszczędzenie dodatkowej ilości energii, a także zapobiegnięcie niekorzystnym efektom zmian ciśnienia i ich oddziaływaniu na niektóre urządzenia.

Kompresor śrubowy z falownikiem

Zaletą falownika zastosowanego w serii FRECON PLUS jest ?miękki start?, który przedłuża okres żywotności silnika oraz zapobiega negatywnym skutkom silnego prądu rozruchowego na system energetyczny. Dodatkowo ?łagodny start? umożliwia wielokrotne uruchamianie silnika według potrzeb, a krótkie okresy biegu jałowego pozwalają na dodatkowe oszczędności energii.

Interfejs sterownika sprężarki Frecon 22kW

Sprężarki powietrza FRECON posiadają przyjazny dla użytkownika interfejs oraz łatwe w obsłudze sterowniki, co przekłada się na zminimalizowany czas przestojów.

Szukając kolejnych zalet inwestycji w śrubową sprężarkę powietrza związanych z redukcją kosztów, nie sposób ominąć możliwość jaką daje wykorzystanie powietrza do chłodzenia sprężarki. Efektem ubocznym tego procesu jest gorące powietrze odpadowe, które idealnie nadaje się do ogrzewania hali w warunkach zimowych, co pozwoli zaoszczędzić kolejne koszty.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto spotkać się i porozmawiać o potrzebach w wyżej opisanym zakresie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami poprzez adres e-mail biuro@pneuma.pl, tel .: + 48 76 862 30 77 lub czat na naszej stronie www.pneuma.pl

Scroll to Top