Pistolet chłodzący, chłodzenie miejscowe

Pistolet chłodzący Cold Gun zastępuje chłodzenie wodą

Pistolety chłodzące EXAIR znalazły zastosowanie w przemyśle wydobywczym. Jedna z największych firm wydobywających złoto w Ameryce Południowej i poszukiwała sposobu na utrzymanie chłodzenia ostrza piły bez konieczności użycia jakiegokolwiek płynu chłodzącego lub wody.

W tym konkretnym przypadku używano wody do utrzymania temperatury ostrza podczas cięcia. Chociaż ten sposób był skuteczny powodował dużo bałaganu, a także zanieczyszczenie produktu. Woda na podłodze stanowiła ryzyko poślizgnięcia a produkcja musiała być okresowo wstrzymywana, aby ktoś mógł przyjść i usunąć wodę z podłogi. Takie rozwiązanie powodowało nie tylko problem z utrzymaniem czystości, ale także zagrożenie bezpieczeństwa oraz stratę czasu produkcji.

Użytkowni zastosował rozwiązanie EXAIR – produkty do chłodzenia punktowego Cold Gun. Zastępując chłodzenie wodne systemami (2) pistoletów chłodzących Cold Gun (model 5230), byli w stanie utrzymać temperaturę ostrza na poziomie 24°C, zgodnie ze specyfikacją. To pozwoliło całkowicie wyeliminować potrzebę użycia wody jako metody chłodzenia. Bezpieczeństwo pracowników uległo poprawie oraz zwiększyła się wydajność produkcyjna.

Pistolet chłodzący Cold Gun wykorzystuje technologię Vortex Tube do wytworzenia dwóch strumieni powietrza: jednego gorącego i jednego zimnego. Gorące powietrze jest tłumione i wydmuchiwane. Zimne powietrze jest również tłumione i odprowadzane kanałami, tworząc zimny strumień powietrza ukierunkowany bezpośrednio na materiał wymagający chłodzenia. Konieczne jest jedynie zasilenie czystym, suchym sprężonym powietrzem a instalacja jest szybka i łatwa. Ponieważ Cold Gun nie ma żadnych ruchomych części, które mogłyby się zużyć, nie jest również wymagana konserwacja (jeśli dostarczane sprężone powietrze jest o czystości minimum 5 micr.)

Jeśli masz dość zajmowania się wodnymi układami chłodzenia lub płynami chłodzącymi skontaktuj się z nami i wypróbuj pistolet chłodzący Cold Gun.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl