Pistolet powietrzny EXAIR Soft Grip Safety Air Gun

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Bezpieczne pistolety powietrzne EXAIR wykorzystują specjalnie zaprojektowane dysze, które zapewniają wysoką wydajność. Jeśli chodzi o niedrogie pistolety dostępne np. w marketach budowlanych, to większość posiada wewnątrz części ruchome , które szybko się psują. Ich wydajność jest zbliżona do wydajności zwykłej otwartej rurki, gdzie po prostu przedmuchiwane są duże ilości sprężonego powietrza. Oprócz dużego zużycia powietrza, wiele z nich generuje poziomy hałasu, które naruszają przepisy BHP. Niektóre generują nawet niebezpieczne ciśnienie zatykające, które w bezpośrednim kontakcie ze skórą człowieka może spowodować poważne lub śmiertelne obrażenia.

Bezpieczny pistolet powietrzny EXAIR z miękkim uchwytem ma wytrzymałą, odlewaną z aluminium obudowę, dzięki czemu najlepiej nadaje się do trudnych zastosowań przemysłowych. Ergonomiczna konstrukcja ma większy spust ułatwiający obsługę i wygodny haczyk do zawieszania i przechowywania. Dostępne są dodatkowe osłony przed wiórami i opiłkami zapewniające bezpieczeństwo pracowników. Dostępne są również rury i węże przedłużające do trudno dostępnych miejsc.

Nieefektywne wykorzystanie sprężonego powietrza przez korzystanie z ogólnodostępnych i tanich pistoletów powietrznych może powodować problemy związane ze zbyt wysokim poziomem hałasu. Wysoki poziom hałasu jest częstym problemem wielu zakładów, ponieważ hałas generowany przez wydmuch sprężonego powietrza często przekracza wymagania przepisów BHP.

Sprężone powietrze może być również niebezpieczne, gdy ciśnienie wylotowe otworu, węża lub rury miedzianej jest wyższe niż 2 bary. W przypadku zablokowania otworu ręką lub inną częścią ciała powietrze może dostać się do krwiobiegu przez skórę, powodując poważne obrażenia.

Bezpieczne pistolety powietrzne EXAIR wykorzystują specjalnie zaprojektowane dysze powietrzne, które spełniają normy związane z maksymalną dopuszczalną ekspozycją na hałas, a także normy odnośnie szkodliwego ciśnienie końcowego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego pistoletu pneumatycznego i dyszy, skontaktuj się z naszym inżynierem aplikacji produktu.

Scroll to Top