Przegląd odkurzaczy przemysłowych EXAIR

Jeśli chodzi o odkurzacze przemysłowe, czy nie byłoby idealnie mieć trwałe, wytrzymałe i ciche rozwiązanie? Istnieje przemysłowy odkurzacz, który posiada wszystkie te cechy; odkurzacz pneumatyczny EXAIR Chip Vac. System próżniowy nie ma ruchomych części, silników, które mogłyby ulec awarii, ani łożysk, które uległyby zużyciu. Do zasilania potrzebne jest tylko sprężone powietrze. Odkurzacze przemysłowe Chip Vac są bardzo trwałe ? nadają się do czyszczenia powierzchni, podłóg i osprzętu w miejscach takich jak centra obróbcze, tartaki i inne zakłady przemysłowe wyposażone np. w tokarki. Mogą zbierać ciężkie materiały, takie jak wióry aluminiowe, wióry drewniane i fragmenty plastiku. Pompa próżniowa, którą posiada każdy odkurzacz przemysłowy mogą generować silne podciśnienie o wartości -9 KPa przy ciśnieniu 5,5 bar. Aby sprostać wielu typom zastosowań przemysłowych, oferujemy systemy Chip Vac z różnymi opcjami i rozmiarami beczek.

Unikalna konstrukcja odkurzacza pneumatycznego EXAIR obejmuje zmodyfikowaną pokrywę, która pasuje do otwartej beczki o pojemności 114, 208 lub 416 l. Worek o  stopniu filtracji 0,1 mikrona jest zamontowany na środku pokrywy, aby umożliwić odprowadzanie nadmiaru powietrza i zatrzymywać zanieczyszczenia wewnątrz beczki. Duża powierzchnia worka filtracyjnego pozwala na dłuższe użytkowanie i rzadkie wymiany, a dokładna filtracja zapobiega ponownemu przedostawaniu się drobnych cząstek z powrotem do otoczenia. Pod pokrywą beczki odkurzacza przemysłowego producent montuje uszczelnienie wyciszające, które zmniejsza poziom hałasu. Dzięki tej funkcji poziom hałasu wynosi tylko 77 dBA przy ciśnieniu 5,5 bara. W porównaniu do odkurzacza elektrycznego jest to bardzo mała wartość.

 

Odkurzacz przemysłowy model 6193

 

Odkurzacze przemysłowe Chip Vac są dostępne w trzech różnych opcjach. Standardowy wariant zawiera pokrywę beczki i pierścień zaciskający do przymocowania do beczki. Jest również wyposażony w wąż próżniowy o długości 3 m, aluminiową rurkę do wiórów, wieszak na wąż, zawór ręczny, (2) rurki przedłużające i zestaw plastikowych narzędzi. Ta opcja jest dostępna dla trzech różnych rozmiarów beczek (114l, 208, 416l.) Na przykład model 6193 będzie pasował do beczki o pojemności 208 litrów, model 6193-30 będzie pasował do beczki o pojemności 114 litrów, a model 6193-110 będzie pasował do bębna o pojemności 416 litrów.

 

Odkurzacz przemysłowy model 6293

 

Druga opcja to odkurzacz przemysłowy w wersji ?Deluxe?. Ta opcja obejmuje wszystkie elementy wymienione w wariancie powyżej, a także wózek do beczki i uchwyt narzędziowy. Wózek pomaga transportować beczki w różne miejsca. Uchwyt narzędziowy posiada magnesy do mocowania na stalowej beczce i do wieszania wszystkich plastikowych narzędzi. System w wersji ?Deluxe? to doskonała opcja umożliwiająca mobilność odkurzacza w każdym obszarze zakładu. Ten wariant jest również dostępny w trzech rozmiarach, jak powyżej. Model 6293 jest przeznaczony do beczki o pojemności 208 litrów, model 6293-30 do beczki o pojemności 114 litrów, a model 6293-110 do beczki o pojemności 416 litrów.

 

Odkurzacz przemysłowy model 6393

 

Jeśli nie posiadasz żadnych beczek w swoim zakładzie, nie martw się. Oferujemy beczki stalowe w systemach ?Premium Chip Vac?. Pakiet ?Premium? zawiera elementy z opcji standardowej oraz szereg ulepszeń. Jest dostarczany z wytrzymałą stalową beczką. Ulepszenia obejmują wytrzymałe narzędzia aluminiowe i antystatyczny wąż próżniowy. Narzędzia aluminiowe zawierają ssawkę podłogową, ssawkę szczelinową, skimmer z odłączaną szczotką i dwuczęściową profilowaną rurę przedłużającą. Dodajemy również wąż do sprężonego powietrza o długości 6,1 m z szybkozłączkami. Pakiet ?Premium? jest także dostarczany z wózkiem do beczki i uchwytem narzędziowym. Można go zamówić, używając numeru katalogowego 6393 ( beczka208 litrów), 6393-30 (beczka 114 litrów) i numeru 6393-110 ( beczka 416 litrów) .

 

Odkurzacz przemysłowy model 6193-5

 

EXAIR produkuje także typ odkurzacza przemysłowego, który zawiera beczkę 19 litrów; Mini-Chip Vac. Ten system jest bardzo kompaktowy i łatwy w użyciu w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Posiadamy w ofercie dwa modele: 6193-5 i 6293-5. Model 6193-5 jest wyposażony w 19l. beczkę z pokrywą i pierścieniem blokującym, wąż próżniowy (3m), 0,1-mikronowyworek filtracyjny, aluminiowąkońcówkę, zawór ręczny, (2) końcówki przedłużające oraz zestaw plastikowych narzędzi. Model 6293-5 zawiera dodatkowo wózek do beczki. Nawet przy niewielkim rozmiarze odkurzacz przemysłowy Mini Chip Vac jest bardzo mocny i cichy. Tak więc hałas nie będzie uciążliwym czynnikiem podczas pracy w pobliżu odkurzacza.

Jeśli jesteś zmęczony wymianami odkurzaczy elektrycznych ze spalonymi silnikami lub głośnym hałasem, powinieneś wypróbować system EXAIR Chip Vac. Odkurzacze przemysłowe z naszej oferty mają większą żywotność, sprawią, że praca jest znacznie cichsza, a materiały stałe szybko są zasysane. Jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu, który system Chip Vac będzie najlepiej pasował do Twojej aplikacji skontaktuj się z nami.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl