Przemysłowe filtry chłodziwa EXAIR

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Przemysłowe filtry wiórów EXAIR

 

Każdy, kto kiedykolwiek był w zakładzie przemysłowym kojarzy kwaśny zapach ze zbiorników na chłodziwo, który można wyczuć już na parkingu zakładu. Podczas obróbki skrawaniem, każdy chce jak najdłużej używać chłodziwa, ponieważ ten płyn nie należy do tanich. Zwłaszcza jeśli w zakładzie znajduje się kilka maszyn, a nawet setki! Skutkami rzadkiej wymiany chłodziwa są: nieprzyjemny i kwaśny zapach oraz to, że właściwości nawilżające zaczynają się zmniejszać. Nie wspominając już o odpryskach i drobinkach, które mogą zacząć zatykać system. Nasz producent EXAIR miał ten sam problem w swoim warsztacie mechanicznym, więc zaprojektował filtr do wiórów i chłodziwa EXAIR Chip Trapper i używa go do dziś!

Filtry chłodziwa EXAIR są dostępne w różnych rozmiarach

 

Na rynku istnieje kilka rozwiązań dedykowanych do czyszczenia oleju chłodzącego i usuwania wszelkich wiórów lub cząstek stałych, ale są one zwykle bardzo drogie i mało skuteczne. Nasz producent przetestował kilka różnych metod. W wyniku tych testów ustalono, że najlepszym krokiem będzie samodzielne opracowanie czegoś. Używając dwufunkcyjnej pompy beczkowej standardowej lub wysokiego podnoszenia, jako źródła podciśnienia, filtr wiórów i chłodziwa jest w stanie napełnić lub opróżnić beczkę o pojemności 218l. w czasie krótszym niż dwie minuty. Odkurzacz Jest w stanie zebrać zarówno płyn chłodzący, jak i wszelkie wióry lub cząstki stałe zawieszone w płynie chłodzącym. Ciecz jest przepuszczana przez worek filtrujący wewnątrz beczki, który zatrzymuje wszelkie cząstki stałe, jednocześnie umożliwiając przefiltrowanie chłodziwa. Przełączenie pokrętła na opróżnianie beczki pozwoli na wypompowanie czystego chłodziwa do zbiornika i ponowne jego użycie.

 

Poniżej zamieszczono film poglądowy na temat dostępnych wariantów i obsługi filtra chłodziwa Chip Trapper!

Filtr wiórów Chip Trapper jest dostępny w systemach 50, 208 i 416 litrów. Urządzenie jest również wyposażone w (2) worki filtracyjne 5 mikronów (dostępne są także inne worki filtracyjne o stopniach filtracji od 1 mikrona do 200 mikronów). Używając prostego detergentu, worki filtrujące można wielokrotnie prać, czyścić i stosować ponownie. Filtr chłodziwa nie posiada silników lub wirników, które mogą się zatykać lub zużywać, a także nie generuje zapotrzebowania na energię elektryczną lub niebezpieczeństwa porażenia prądem. Pompa do chłodziwa jest objęta 5-letnią gwarancją. Zrób sobie (i operatorom maszyn) przysługę i zamów już dziś filtr chłodziwa Chip Trapper. Produkty są dostępne w magazynie, zacznij oszczędzać czas i pieniądze!

Scroll to Top