Przenośnik pneumatyczny Heavy Duty rozwiązuje problem rozsypanego tlenku glinu

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Zdjęcie powyżej przedstawia wyciek małych cząstek tlenku glinu w fabryce aluminium. Klient potrzebował urządzenia do odkurzania rozsypanego materiału i transportowania go do głównego zbiornika. Proponowane rozwiązanie musiało być kompaktowe, proste i zapewniać oczekiwaną wydajność. Wszystkie te aspekty są kluczowymi cechami przenośników pneumatycznych EXAIR, więc zaczęliśmy omawiać szczegóły aplikacji, aby zaproponować odpowiedni model przenośnika.

 

Za każdym razem, kiedy dobieramy przenośniki pneumatyczne Line Vac, zawsze badamy następujące zmienne:

 

  •      Gęstość nasypowa materiału (kg/m3)
  •      Rozmiar materiału
  •      Wysokość na jaką będzie transportowany materiał
  •      Odległość na jaką będzie transportowany materiał
  •      Wymagana wydajność transportowa (kg/h)
  •      Dostępna ilość sprężonego powietrza

Rozsypany tlenek glinu w tym zastosowaniu ma gęstość nasypową 1,1 g / cm3, który należy przetransportować na wysokość 3,3 m. Wydajność transportowa nie jest wymagana, ale cząstki tlenku glinu mają raczej małą średnicę. Klient chciał przenieść jak najwięcej materiału w jak najkrótszym czasie. Sprężone powietrze o odpowiednim ciśnieniu i przepływie było łatwo dostępne, więc pozostawiono nam dowolność w doborze odpowiedniego modelu. Na szczęście już wcześniej odnosiliśmy sukcesy w przenoszeniu tlenku glinu za pomocą naszych przenośników pneumatycznych, więc byliśmy przekonani, że również w przypadku tej aplikacji Line Vac się sprawdzi.


Po zbadaniu specyfiki tego zastosowania, zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie przenośnika pneumatycznego 2 ?Heavy Duty Line Vac model 150200. Ten model może z łatwością przenieść tlenek glinu na wysokość 3,3 m przy szacowanej wydajności 11 kg / min. Przenośnik nie posiada żadnych ruchomych części, które mogłyby się zużyć, co oznacza brak konserwacji i niezawodną wydajność za każdym razem, gdy jest on używany.

 

Jeśli masz aplikację, w której chciałbyś zastosować przenośnik pneumatyczny Line Vac skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Scroll to Top