Przenośnik pneumatyczny „Line Vac” transportuje granulat aluninium

Zagraniczna firma używała aluminiowego granulatu do reakcji ze żrącymi oparami. Problem, który należało rozwiązać polegał na cyklicznym napełnianiu zbiornika aluminiowymi granulkami co trzy lub cztery miesiące w celu uzupełnienia złoża. Napełniany zbiornik miał wysokość 4 metrów i znajdował się na zewnątrz obiektu. Proces wsypywania granulatu do górnego otworu zbiornika wymagał użycia drabiny oraz wiadra. Takie czynności były czasochłonne oraz niezgodne z zasadami bezpieczeństwa.

Granulki aluminiowe były przechowywane w beczkach o pojemności 208 l. Ich średnica wynosiła od 5 do 15 mm a gęstość nasypowa była równa 1500 kg/ m?. Maksymalna odległość na której transportowano aluminium to 4 metry w poziomie oraz 4 metry w pionie. Klient oczekiwał prostego rozwiązania, które bezpiecznie i w oszczędny sposób transportowałoby aluminiowy granulat do zbiornika w krótkim czasie.

Bazując na powyższych informacjach inżynierzy aplikacji Exair wytypowali  2- calowy przenośnik pneumatyczny „Line Vac” (model BP151200) wykonany z hartowanej stali konstrukcyjnej, która jest bardzo odporna na zużycie oraz przeznaczona do ciężkich zastosowań przemysłowych. Ten model został zaprojektowany do wyższych poziomów próżni w celu transportu cięższych materiałów w szybszym tempie.

Przenośnik pneumatyczny jest zasilany sprężonym powietrzem i wykorzystuje efekt próżni – Venturiego. Line Vac nie posiada żadnych silników ani części ruchomych podlegających zużyciu. Specjalna konstrukcja ułatwia podłączenie węża z obu stron.

Obecnie operator może umieścić wąż w beczce w z granulatem i obserwować jak za pomocą przenośnika pneumatycznego aluminium jest transportowane do zbiornika. Operatorzy mogą łatwo i szybko napełnić zbiornik złożem zamiast wielokrotnie wspinać się po drabinie i wysypywać granulat z wiadra do zbiornika.

Przenośniki pneumatyczne „Line Vac” to doskonałe urządzenia do transportu w przypadku aplikacji dotychczas wymagających zastosowania wiadra i drabiny.

Jeśli w Twojej firmie pracownicy ręcznie przenoszą przedmioty z punktu A do punktu B skontaktuj się z nami w celu usprawnienia procesu transportu.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl