Przenośnik pneumatyczny „Line Vac” transportuje granulat aluninium

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Zagraniczna firma używała aluminiowego granulatu do reakcji ze żrącymi oparami. Problem, który należało rozwiązać polegał na cyklicznym napełnianiu zbiornika aluminiowymi granulkami co trzy lub cztery miesiące w celu uzupełnienia złoża. Napełniany zbiornik miał wysokość 4 metrów i znajdował się na zewnątrz obiektu. Proces wsypywania granulatu do górnego otworu zbiornika wymagał użycia drabiny oraz wiadra. Takie czynności były czasochłonne oraz niezgodne z zasadami bezpieczeństwa.

Granulki aluminiowe były przechowywane w beczkach o pojemności 208 l. Ich średnica wynosiła od 5 do 15 mm a gęstość nasypowa była równa 1500 kg/ m?. Maksymalna odległość na której transportowano aluminium to 4 metry w poziomie oraz 4 metry w pionie. Klient oczekiwał prostego rozwiązania, które bezpiecznie i w oszczędny sposób transportowałoby aluminiowy granulat do zbiornika w krótkim czasie.

Bazując na powyższych informacjach inżynierzy aplikacji Exair wytypowali  2- calowy przenośnik pneumatyczny “Line Vac” (model BP151200) wykonany z hartowanej stali konstrukcyjnej, która jest bardzo odporna na zużycie oraz przeznaczona do ciężkich zastosowań przemysłowych. Ten model został zaprojektowany do wyższych poziomów próżni w celu transportu cięższych materiałów w szybszym tempie.
Przenośnik pneumatyczny jest zasilany sprężonym powietrzem i wykorzystuje efekt próżni – Venturiego. Line Vac nie posiada żadnych silników ani części ruchomych podlegających zużyciu. Specjalna konstrukcja ułatwia podłączenie węża z obu stron.
Obecnie operator może umieścić wąż w beczce w z granulatem i obserwować jak za pomocą przenośnika pneumatycznego aluminium jest transportowane do zbiornika. Operatorzy mogą łatwo i szybko napełnić zbiornik złożem zamiast wielokrotnie wspinać się po drabinie i wysypywać granulat z wiadra do zbiornika.
Przenośniki pneumatyczne “Line Vac” to doskonałe urządzenia do transportu w przypadku aplikacji dotychczas wymagających zastosowania wiadra i drabiny.
Jeśli w Twojej firmie pracownicy ręcznie przenoszą przedmioty z punktu A do punktu B skontaktuj się z nami w celu usprawnienia procesu transportu.
Scroll to Top