Przenośnik pneumatyczny z kołnierzem sanitarnym podwaja wydajność palarni kawy

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Nie ma nic lepszego, niż filiżanka świeżej, gorącej kawy o poranku, zwłaszcza teraz, gdy poranki są dość chłodne.

Każde ziarno kawy przechodzi wiele procesów, min. proces prażenia, mielenia i pakowania. Na prawie każdym etapie produkcji kawy urządzenia marki EXAIR mogą okazać się pomocne.

Niedawno mieliśmy przyjemność rozmawiać z jednym z ?rzemieślniczych? producentów kawy. Firma ta działa już od jakiegoś czasu ale ostatnio odnotowali spory wzrost sprzedaży. W celu zwiększenia produkcji zainwestowano w drugą maszynę do prażenia kawy, co stanowiło znaczącą inwestycję kapitałową. Jest to małe przedsiębiorstwo, które nie zatrudnia więcej niż 10 pracowników produkcyjnych. Okazało się, że zakup kolejnej maszyny do prażenia kawy nie jest wystarczający aby podwoić wydajność produkcji. Problem polegał na tym, że czas spędzony na przenoszeniu worków z ?surową? kawą do kosza palarni był zbyt czasochłonny aby jedna osoba mogła się nim zająć. Oznaczało to konieczność zatrudnienia kolejnego pracownika lub znalezienia sposobu na efektywny transport ziaren kawy.

W tym momencie właściciel firmy trafił na naszą stronę internetową i odnalazł przenośniki pneumatyczne Line Vac. Przenośniki pneumatyczne Line Vac są idealnym, niedrogim rozwiązaniem do transportu materiałów sypkich. Produkty są dostępne bez gwintów, z gwintami BSPT lub NPT oraz z kołnierzami sanitarnymi. Instalując Line Vac możemy przekształcić zwykły wąż PCV w profesjonalny system transportu pneumatycznego do ścinków, małych części, wiórów i innych materiałów sypkich. Szeroka gama średnic przenośników pozwala na uzyskanie różnych wydajności transportowych.

W tym przypadku konieczny był wariant wykonania odpowiedni dla żywności. Model 161200-316 EXAIR 2 to przenośnik z kołnierzem sanitarnym wykonany ze stali nierdzewnej 316, który umożliwia utrzymanie sterylności procesu. Jednocześnie użytkownik posiada możliwość  łatwego demontażu i czyszczenia w razie potrzeby.

Zainstalowanie przenośnika pneumatycznego Line Vac pozwoliło na podwojenie wydajności produkcyjnej (w pełni wykorzystując możliwości nowej maszyny do prażenia kawy) bez konieczności zatrudniania nowego pracownika.

Stanowi to o wiele tańsze, łatwiejsze i opłacalne rozwiązanie, ponieważ Line Vac nie poprosi o podwyżkę, urlop, czy nie będzie udawać się na przerwę w celu zaparzenia filiżanki kawy 🙂

Jeśli w Twoim zakładzie występuje proces ręcznego przenoszenia materiałów sypkich, wiórów, odłamków szkła, małych elementów itp. zadzwoń do nas. Chętnie dobierzemy odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Scroll to Top