Przenośniki pneumatyczne: co należy wiedzieć przy doborze odpowiedniego modelu?

Zastanawiasz się nad zakupem przenośnika pneumatycznego Line Vac? Nadszedł czas, aby wymienić drabinę i wiadro na niezwodne rozwiązanie i zautomatyzować proces? Decydując się na użycie systemu przenośnikowego, takiego jak Line Vac od EXAIR, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.  Po pierwsze to, czy kontakt powietrza z materiałem transportowanym nie naruszy jego struktury? Przede wszystkim przyjrzyjmy się materiałowi, który zamierzasz transportować. Jaki jest ciężar (gęstość nasypowa) materiału? Jakie mają wymiary detale (granulki, wióry, opiłki itp.) przeznaczone do transportu?

Na większość tych pytań powinieneś być w stanie bez problemu odpowiedzieć, ale co z wagą? W przypadku wagi najlepiej określić gęstość nasypową (ile kg waży jeden m3 materiału). Jeśli nie dysponujesz taką informacją od razu, można to sprawdzić w łatwy sposób. Najłatwiejszym sposobem jest umieszczenie pojemnika 10l z materiałem na wadze i odczytaną wartość pomnożyć x 100.

Następnie musimy skoncentrować się na odległościach transportowych. Chcielibyśmy wiedzieć, w jakim pojemniku znajduje się produkt przeznaczony do transportu? Jest to BIG-BAG, lej, bęben, zbiornik? Jak daleko znajduje się docelowy punkt odbioru (lej, zbiornik, stacja montażowa itp.)? Jaka jest maksymalna wysokość podnoszenia w pionie? Jaki jest dystans w poziomie? Transportery pneumatyczne EXAIR są niezawodne, jednak mają swoje ograniczenia odnośnie wydajności transportowych. Będziemy też musieli wiedzieć, czy są jakieś zakręty, załamania i pod jakim kątem. Zakręty są często nieuniknione, ale będą miały negatywny wpływ na wydajność transportu, ponieważ przepływ powietrza zostanie zdławiony lub zatrzymany. Jeśli jest taka możliwość, to najlepiej wyeliminować wszystkie załamania i zakręty

Ostatnie pytanie brzmi; ile kilogramów materiału w ciągu godziny należy przetransportować?

Jeśli znasz rozmiar, masę i wymiary detali przeznaczonych do transportu, a także pionową i poziomą odległość transportową, oznacza to, że mamy prawie wszystkie potrzebne informacje do doboru odpowiedniego urządzenia. Mamy kilka materiałów porównawczych dotyczących wydajności transportowej, aby dobrać urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb. Oto kilka przykładowych wydajności transportowych:

 

PORÓWNANIE PRĘDKOŚCI PRZENOSZENIA SOLI KAMIENNEJ
Model przenośnika Dystans 30,5 m Dystans 61 m
Model 130200, 2″, 51mm Line Vac Light Duty 73,6 kg/h
Model 6084, 2″, 51 mm Line Vac 151,5 kg/h 38,6 kg/h
Model 150200, 2″, 51 mm Line Vac Heavy Duty 237,7 kg/h 90,7 kg/h

 

Jest jeszcze jedna składowa tego równania. Jakiego typu i rozmiaru przenośnika Line Vac będziesz potrzebować? EXAIR ma do wyboru wiele rodzajów transporterów pneumatycznych. Podobnie jak w przypadku większości produktów, mamy w ofercie opcje, które uwzględniają temperaturę pracy i ścieralność produktu. Mamy również opcje dostosowania przenośnika do rodzaju węża lub rury transportowej, której chcesz użyć, np. armatury sanitarnej lub gwintowanej. Nasz producent może także dość szybko wykonać niestandardowe przenośniki na specjalne zamówienie. Możemy zaprojektować i dostarczyć przenośniki z niestandardowymi śrubami na kołnierzach, wykonane ze specjalnych materiałów lub z niestandardowymi rozmiarami wlotów, to tylko kilka z dostępnych rozwiązań.

 

Przenośniki powietrzne Line Vac są dostępne w różnych wariantach materiałowych

 

Jeśli masz potrzeby w zakresie transportu pneumatycznego zadzwoń do nas. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania techniczne dotyczące naszych produktów.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl