Systemy Cabinet Cooler – idealne rozwiązanie do środowisk produkcyjnych

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem gorących temperatur i wilgotnych warunków, czy nie, jedno jest pewne. Lato jest tuż za rogiem! Gdy temperatury zaczynają rosnąć, może to stanowić problem dla wrażliwych układów elektronicznych znajdujących się w panelach sterowania w całym obiekcie.

Jednym z rozwiązań umożliwiających utrzymanie chłodu w panelach jest system chłodzenia oparty na czynniku chłodniczym A/C. Chociaż takie systemy mogą utrzymywać chłodne warunki wewnątrz panelu, wiążą się z nimi problemy konserwacyjne i dodatkowe koszty. Niektóre z nich nie zawsze są łatwo dostrzegalne, gdy trzeba rozwiązać problem wynikający z przestoju spowodowanego upałem. Potrzebne jest rozwiązanie, i to SZYBKIE. Instalacja chłodnicy płytowej na bazie czynnika chłodniczego zajmie MINIMUM 3 godziny, a często całą zmianę. Oznacza to, że firma będzie narażona na dodatkowe przestoje, zanim znów zacznie działać bez zakłóceń. Dla porównania, systemy chłodziarek szafowych EXAIR są instalowane w ciągu godziny lub krócej.

 

Instalacja jest tylko jedną z części równania. Powietrze w zakładach przemysłowych jest pełne brudu, kurzu, a nawet oleju. Chłodnice panelowe klimatyzacji muszą zasysać powietrze z otoczenia, co oznacza, że filtry mogą ulec zatkaniu, ograniczając przepływ powietrza i uniemożliwiając urządzeniu pracę z maksymalną wydajnością. W wielu przypadkach zatkane filtry są wykrywane dopiero po włączeniu się alarmów i przegrzaniu centrali. Każda klimatyzacyjna chłodnica panelowa zainstalowana w obiekcie przemysłowym będzie wymagała konserwacji.

 

Konserwacja nie ogranicza się tylko do filtrów. Można rozważyć poświęcenie około 4 godzin czasu na kwartał na czyszczenie/wymianę filtrów, wymianę czynnika chłodniczego, sprawdzenie szczelności itp. Podczas wykonywania tych czynności konserwacyjnych systemy muszą być wyłączone i zablokowane/oznakowane. Wymagany jest nie tylko czas przestoju związany z instalacją, ale także czas przestoju związany z regularną konserwacją niezbędną do skutecznego działania tych systemów.

 

Systemy chłodnic szafowych firmy EXAIR nie wymagają absolutnie ŻADNEJ konserwacji, jeżeli są zasilane czystym, suchym powietrzem (filtr o odpowiedniej wielkości oferujemy do naszych zestawów systemów chłodziarek szafowych). Po zainstalowaniu będą działać niemal bez końca, bez konieczności jakiejkolwiek interwencji. W rzeczywistości spotkaliśmy się z systemami Cabinet Cooler, które działały w terenie przez ponad 20 lat bez żadnych problemów.

 

Systemy Cabinet Cooler zostały zaprojektowane specjalnie do pracy w najtrudniejszych warunkach, w których systemy klimatyzacji mogą sprawiać problemy. Dostępne są systemy sterowane termostatycznie, które zapewniają utrzymanie żądanej temperatury wewnętrznej panelu bez użycia niepotrzebnego sprężonego powietrza. Systemy wysokotemperaturowych chłodnic szafowych są również dostępne w przypadku zastosowań, w których warunki otoczenia mogą być wyższe niż 52°C. Chłodnice płytowe na czynnik chłodniczy muszą być obniżone o 65% przy 32°C i o 95% przy 46°C, co oznacza, że będą musiały być albo przewymiarowane, albo pracować dłużej, aby dorównać wydajności podobnej wielkości systemu chłodnic szafowych.

 

Napisz do nas, aby dowiedzieć się, jaki system chłodzenia szaf sterowniczych będzie odpowiedni dla Ciebie, zanim doświadczysz przestojów związanych z upałami, a nie po nich!

Scroll to Top