Usprawnij transport materiałów w swojej firmie!

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Ciągłe doskonalenie nigdy nie ma końca ? zawsze jest potencjał do doskonalenia. Warto brać pod lupę każdy proces w firmie i go usprawniać ? lub po prostu upraszczać, eliminując zbędne ruchy. W odpowiedzi na problem związany z transportem pneumatycznym różnych materiałów pomiędzy procesami przychodzimy do Państwa z rozwiązaniem, które usprawniło już procesy transportowania w wielu firmach produkcyjnych.

Zasilany sprężonym powietrzem Line Vac łączy się ze standardowymi rurami lub przewodami, co umożliwia stworzenie bardzo wydajnego przenośnika pneumatycznego. Jest idealnym rozwiązaniem do transportowania dużych ilości materiału na długie odległości. Niewielka ilość sprężonego powietrza jest wtryskiwana przez ukierunkowane dysze w celu wytworzenia podciśnienia na jednym końcu i wysokich przepływów wyjściowych na drugim końcu transportera. Prędkość przepływu materiału można łatwo kontrolować za pomocą regulatora ciśnienia. Plusem jest również brak części ruchomych i zasilania elektrycznego, co eliminuje konieczność konserwacji i zmniejsza do zera ryzyko awarii i zużycia, a co za tym idzie ? brak przestojów i zatrzymania produkcji.

Przenośnik pneumatyczny umożliwi nam transport różnorodnych materiałów ? różnorodność rozmiarów i materiału wykonania pozwala dopasować go do konkretnych aplikacji. Możemy transportować nim zarówno papier, ścinki, pastylki, tabletki, materiały sypkie, jak i małe części, trociny, wióry, granulki, a nawet produkty żywnościowe na duże odległości zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Nasi klienci używają przenośników Line Vac również do niestandardowych aplikacji, takich jak usuwanie matryc z naklejek czy etykiet, napinanie włókien, usuwanie odpadów/skrawków, usuwanie wiórów, napełnianie np. poduszek, worków, kartonów.

 

Jeśli masz w firmie problematyczny proces, napisz do nas! Chętnie pomożemy znaleźć odpowiednie rozwiązanie Twojego problemu wśród naszych produktów.

Scroll to Top