Usuwanie wilgoci na linii produkcyjnej

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Pewna firma produkująca części samochodowe postanowiła wyeliminować z jednego z procesów marnotrawstwo czasu  w postaci oczekiwania na zakończenie suszenia. Pracownicy umieszczali części na stojakach, aby umożliwić im wyschnięcie na powietrzu. Pozostawiali je do wyschnięcia przez całą zmianę, co oznaczało 8 godzin oczekiwania na zakończenie procesu. Następnie przychodziła następna zmiana i zabierała części, sprawdzała, czy zostały wysuszone i porządkowała je przed rozpoczęciem produkcji dla swojej zmiany. W niektórych przypadkach pozostawały resztki wilgoci – były eliminowane za pomocą pistoletu do przedmuchiwania lub suchej szmatki, co generowało kolejne straty w postaci czasu oraz sprężonego powietrza. Cały ten proces powodował utratę co najmniej jednej godziny produkcji na zmianę.

Zaczęto szukać czegoś, co pozwoliłoby na suszenie części natychmiast po wyjściu z myjki, co znacznie usprawniłoby przepływ produkcji. Natrafiono na noże Super Air Knives firmy Exair i umieszczono je na przenośniku, bezpośrednio przy wylocie z myjki, aby wysuszyć obie strony części, ponieważ miała ona pewne rowki i elementy, których nie dało się całkowicie wysuszyć podczas jednego przejścia. Trzeci nóż umieszczono na spodniej stronie po zdjęciu elementu z przenośnika, aby wysuszyć spód. Po wprowadzeniu noży do procesu nie było potrzeby, aby części schły na stojaku, co pozwoliło zaoszczędzić godzinę na zmianę w postaci straconego czasu.

Proces suszenia komponentów w fabryce automotive

Nóż  Super Air jest najlepszym rozwiązaniem w procesach do przedmuchiwania sprężonym powietrzem, które wymagają szerokiego strumienia sprężonego powietrza. Wykorzystuje on źródło sprężonego powietrza do wytworzenia laminarnego strumienia powietrza o dużej prędkości. Dostarczane sprężone powietrze miesza się z powietrzem z otoczenia, które jest wciągane do głównego strumienia powietrza. Nóż Super Air porywa powietrze z otoczenia w stosunku 40:1, dzięki czemu jest bardzo skuteczny w różnych zastosowaniach związanych z suszeniem, czyszczeniem i chłodzeniem. Nadaje się do wszelkich zastosowań, w których produkt przemieszczający się wzdłuż przenośnika musi zostać oczyszczony, wysuszony lub schłodzony.

Coraz trudniej jest obsadzić całą zmianę wykwalifikowanym personelem, więc nie pozwól, aby Twoi operatorzy tracili czas na proces suszenia, który można osiągnąć za pomocą czegoś takiego jak nóż ?Super?. Jeśli chciałbyś porozmawiać o tym, jak możemy pomóc w usprawnieniu procesu w Twoim zakładzie ? w szczególności związanego z osuszaniem, oczyszczaniem czy przenoszeniem, skontaktuj się z nami.

Scroll to Top