Chłodzenie małych części po lutowaniu

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Chłodzenie detali po lutowaniu
Rurki wirowe “Vortex” chłodzą małe części po lutowaniu

 

Problem:Części klimatyzatora montowane w automatycznej maszynie do lutowania twardego należy ochłodzić do temperatury manipulacji przed ich wyjęciem. Maszyna jest w stanie lutować do czterystu sztuk na godzinę. Jednakże, czas wymagany na ochłodzenie części poważnie ograniczył wielkość produkcji. Chłodzenie wodą było nie do przyjęcia z punktu widzenia zarówno utrzymania czystości jak i zanieczyszczenia części.

 

Rozwiązanie: Zostały użyte 2 rurki wirowe model 3230 (z zainstalowanym tłumikiem zimnego powietrza) do odmuchu części zimnym powietrzem po cyklu lutowania. Rurki wirowe zostały ustawione na 80% udział zimnego powietrza w celu wytworzenia maksymalnej mocy chłodniczej. Części zostały ochłodzone z temperatury lutowania na poziomie 788°C do temperatury manipulacji równej 49°C w ciągu 20 sekund, umożliwiając pracę maszyny z maksymalną wydajnością.

 

Komentarz: W porównaniu do konwencjonalnego chłodzenia lub chłodzenia wodą, rurki wirowe posiadają wiele zalet takich jak: niski koszt, kompaktowa konstrukcja, niezawodność i czystość. Powyższe właściwości sprawiają, że rurki wirowe są ekonomicznie efektywnym wyborem do wielu operacji chłodzenia małych części.

 

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Rurki wirowe Vortex
Rurki wirowe są niedrogim, niezawodnym i niewymagającym konserwacji rozwiązaniem szeregu problemów przemysłowych związanych z chłodzeniem miejscowym.
Scroll to Top