Chłodzenie odkówek stalowych

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Chłodzenie odkówek stalowych
Wzmacniacz przepływu powietrza “Super” chłodzi odkówki stalowe

 

Problem: Korbowody są kute na gorąco i odstawiane jako nagrzane do temp. 980°C na przenośnik, na którym są kontrolowane pod kątem nadmiernej zgorzeliny. Procedury kontrolne wymagają, aby odkuwki ochłodziły się do „stanu czarnego” tj. temperatury około 815°C przed rozpoczęciem tej kontrolą jakości. Części były kute parami w cyklu dziesięciosekundowym. Jednakże, czas chłodzenia powietrzem otoczenia przekraczał trzy minuty. Ponieważ długość przenośnika była niewystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej przerwy na chłodzenie między stanowiskiem kucia i kontroli, cierpiało na tym tempo produkcji.

 

Rozwiązanie: Dziesięć wzmacniaczy przepływu powietrza “Super” model 120022 2″ (51mm) zostało zainstalowanych nad przenośnikiem. Ciśnienie powietrza zostało ustawione na 4,1 bar (60 PSIG) w celu ograniczenia zużycia sprężonego powietrza. Wytworzony przez wzmacniacze strumień powietrza o dużej objętości i dużej prędkości ograniczył czas chłodzenia i wymaganą długość przenośnika o 50%.

 

Komentarz: Dlaczego wybrano wzmacniacze przepływu powietrza “Super” zamiast wentylatorów lub dmuchaw w tym zastosowaniu? Po pierwsze, prostota. Wzmacniacze przepływu powietrza nie posiadają części ruchomych i pracują niezawodnie w nieprzyjaznym środowisku. Po drugie, koszt. Zakup dziesięciu wzmacniaczy przepływu powietrza “Super” stanowił ułamek kosztu systemu chłodzenia składającego się z dmuchaw.

 

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Mocny, wydajny i cichy wzmacniacz przepływu powietrza “Super” do czyszczenia, chłodzenia i wentylowania.
Wysoce efektywny wzmacniacz przepływu powietrza, który można ławo dopasować do swojego zastosowania!
Idealne do doprowadzania gorącego powietrza do powierzchni wymagających równomiernego nagrzewania w piecu.
Scroll to Top