Chłodzenie procesu testowania termostatów

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Chłodzenie termostatów
Regulowana chłodnica miejscowa optymalizuje proces testowania termostatów

 

Problem: Producent elektrycznych taśm grzewczych miał problem z testowaniem termostatów pod kątem dokładności. Taśma grzewcza ma się załączać gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 4°C, aby zapobiec zamarzaniu rur lub tworzeniu się lodu na krawędziach dachów. Szczelny dla płynów termostat każdej taśmy należało zanurzyć w misce lodowatej wody (termometr wskazywał 2°C) w celu upewnienia się, że lampka kontrolna zapala się i taśma nagrzewa się. Letnie ciepło powodowało tak szybkie nagrzewanie wody, że więcej czasu poświęcano na regulację temperatury wody niż testowanie termostatów.

 

Rozwiązanie: Kąpiel wodna została zastąpiona regulowaną dyszę chłodzącą model 3825. Po ustawieniu na wymaganą temperaturę 2°C, zapewniała stabilną temperaturę przez cały dzień bez regulacji. Suszenie każdej taśmy grzewczej nie było dłużej potrzebne i testowanie trwało kilka sekund.

 

Komentarz: Regulowana dysza chłodząca spłaciła się bardzo szybko w wyniku zwiększenia wydajności. W tym przypadku, firma zastosowała generator (425 l/min), który ograniczył zużycie sprężonego powietrza, kosztującego jedynie 23 centy za godzinę ciągłej pracy! W przypadku testowania termostatów, chłodzenia obrabianych tworzyw sztucznych, utwardzania klejów termotopliwych lub kontrolowania tolerancji, regulowana dysza chłodząca stanowi najlepszy wybór.

 

 

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Regulowana dysza chłodząca
System chłodzenia punktowego regulowaną dyszą chłodzącą EXAIR zawiera wszystko, co jest potrzebne do stworzenia jednopunktowej stacji chłodzenia, która oferuje tanie, niezawodne i bezobsługowe rozwiązanie różnych problemów związanych z przemysłowym chłodzeniem punktowym.
Scroll to Top