Czyszczenie blachy stalowej

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Czyszczenie blachy stalowej

Strumienice powietrzne wykorzystane do oczyszczenia blachy stalowej

 

Problem: Blacha stalowa ocynkowana musi być oczyszczana z cząsteczek cynku podczas końcowej operacji walcowania. Rozdzielacz powietrza, składający się z 42 otwartych króćców 1/8″, został zainstalowany w poprzek blachy, odmuchując ją sprężonym powietrzem o ciśnieniu 5,5 bar (80 psig). Chociaż ten układ zapewniał wytwarzanie zadowalającego produktu końcowego, zarówno poziom hałasu (99 dBA) jak i zużycie sprężonego powietrza były zbyt wysokie do przyjęcia.

 

Rozwiązanie: W istniejących króćcach zostały zainstalowane strumienice powietrzne o dużej prędkości model 6013. Zużycie sprężonego powietrza zostało ograniczone o około  30%, a poziom hałasu został ograniczony do 90 dBA – 300% obniżenie poziomu ciśnienia akustycznego!!!

 

Komentarz: Jeżeli poszukujesz istotnych możliwości obniżenia kosztów produkcji, jest szansa, że instalacja sprężonego powietrza jest dobrym miejscem na rozpoczęcie tych poszukiwań. Energia stanowi znaczący czynnik kosztów w większości zakładów, a sprężone powietrze jest często u góry tej listy. Nadmierne zużycie sprężonego powietrza można wyeliminować na wiele sposobów:

  • Zatkanie nieszczelności
  • Naprawa lub wymiana uszkodzonych zaworów i filtrów
  • Włączanie i wyłączanie sprężonego powietrza jeżeli to możliwe
  • Wymiana hałaśliwych i zużywających za dużo energii otwartych strumieni powietrza na ciche, energooszczędne strumienice powietrzne

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Dysze o zużyciu sprężonego powietrza do 622l/min, sile odmuchu 624 gram i poziomie hałasu max. 80 dBA.
Dysze o zużyciu sprężonego powietrza do 13026 l/min i zużycia sprężonego powietrza 10433 gram i poziomie hałasu max. 109 dBA.
Scroll to Top