Czyszczenie miski olejowej

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Suszenie miski olejowej na taśmie produkcyjnej
Wzmacniacz przepływu powietrza “Super” czyści miski olejowe na taśmie produkcyjnej

 

Problem: Nowo zaprojektowana miska skrzyni biegów stwarzała mnóstwo problemów w czyszczeniu dla odlewnika. Ponieważ konfiguracja obejmowała kanały i ślepe otwory, jak również gładkie powierzchnie, do prawidłowego oczyszczenia wymagany był „ukształtowany” strumień powietrza. Żadne pojedyncze urządzenie pneumatyczne nie mogło sprostać tej potrzebie. Rozważano szereg otwartych rurek miedzianych i rur z otworami, ale zostały one odrzucone jako za głośne i za drogie w eksploatacji. Dmuchawa nie stanowiła opcji ze względu na wysoką cenę zakupu, duże koszty konserwacji i częste przestoje.

 

Rozwiązanie: Dzięki pomocy naszego Inżyniera ds. Zastosowań, firma opracowała system czyszczący obejmujący szereg produktów pneumatycznych EXAIR. 2 regulowane dysze strumieniowe model 6019, ze ścieśnionym strumieniem powietrza, czyściły ślepe otwory. 2 wzmacniacze przepływu powietrza “Super” model 120022 2″ (51 mm) czyściły kanały. Standardowy nóź powietrzny model 2012 12″ (305 mm) był umieszczony pod przenośnikiem z siatki drucianej w celu czyszczenia odlewu od spodu.

 

Komentarz: Nie ma wątpliwości, że odlew mógł zostać równie dobrze oczyszczony przez zaczepienie wiązki otwartych rurek miedzianych i skierowanie ogromnych ilości powietrza na niego. Ale po jakim koszcie? EXAIR wytwarza szereg produktów pneumatycznych, ponieważ części mają różne kształty i rozmiary. Nasze produkty działają przy zużyciu powietrza i poziomie hałasu, które stanowią ułamek tego co towarzyszy otwartym strumieniom powietrza. Jeżeli potrzebujesz wyczyścić, ochłodzić lub wysuszyć za pomocą powietrza i chciałbyś zminimalizować koszty i decybele, EXAIR może pomóc.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Mocny, wydajny i cichy wzmacniacz przepływu powietrza “Super” do czyszczenia, chłodzenia i wentylowania.
Wysoce efektywny wzmacniacz przepływu powietrza, który można ławo dopasować do swojego zastosowania!
Idealne do doprowadzania gorącego powietrza do powierzchni wymagających równomiernego nagrzewania w piecu.
Scroll to Top