Czyszczenie naczyń porcelanowych przed szkliwieniem

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Czyszczenie naczyń porcelanowych przed szkliwieniem

Problem: Producent wysokiej jakości porcelanowych naczyń stołowych miał problem z pyłem psującym wykończenie naczyń. Cząsteczki pyłu przyczepiały się do powierzchni naczyń i powodowały niedoskonałości, które znacznie się nasilały po nałożeniu szkliwa. Przed szkliwieniem, podejmowano próby zdmuchnięcia cząsteczek pyłu przy użyciu zwykłych dysz powietrznych, co przyniosło niewielki efekt, jeżeli w ogóle. Była duża ilość braków.

 

Rozwiązanie: Zainstalowano 3 noże powietrzne jonizujące Super Gen4  w celu otoczenia każdego naczynia, zneutralizowania ładunków elektrostatycznych i usunięcia cząsteczek pyłu. Jakiekolwiek cząsteczki unoszące się w powietrzu były natychmiast zasysane przez instalację odpylającą. Naczynia były całkowicie gładkie w dotyku, bez żadnych wad.

 

Komentarz: Podobny problem dotykał producentów branży samochodowej. Ładunki elektrostatyczne generowane przez operację czyszczenia karoserii powodują, że karoseria przyciąga błądzące cząsteczki pyłu z podkładu. Po tym jak farba uderzy cząsteczkę pyłu, jest ona doskonale widoczna i psuje doskonałą pracę robota malującego. Nóż powietrzny jonizujący “Super” jest tutaj idealny, ponieważ neutralizuje ładunki elektrostatyczne i zdmuchuje pył (w kierunku instalacji odpylającej). W celu ograniczenia zużycia sprężonego powietrza w powyższych zastosowaniach, zalecamy użycie elektronicznego sterownika przepływu EFC, który automatycznie wyłącza dopływ sprężonego powietrza jeżeli nie ma żadnej części.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Nóż powietrzny jonizujący "Super" Gen4
Mocny eliminator ładunków elektrostatycznych. Rozproszony, antyporażeniowy strumień zjonizowanego powietrza do czyszczenia przed malowaniem, etykietowaniem i pakowaniem
Scroll to Top