Eliminowanie ładunków elektrostatycznych podczas operacji wytłaczania z rozdmuchem

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Eliminowanie ładunków elektrostatycznych podczas operacji wytłaczania z rozdmuchem

Problem: Firma farmaceutyczna napełnia butelki płynem do płukania ust z prędkością 200 butelek na minutę. Tarcie pasa przenośnika i szyn prowadzących generowało ładunki elektrostatyczne na powierzchni butelek, które powodowały dwa problemy. Po pierwsze, elektryczność statyczna wysyłała fałszywe sygnały do enkodera odpowiedzialnego za  monitorowanie przepływu materiału, co powodowało, że enkoder okresowo wyłączał linię. Po drugie, naładowanie powierzchni było tak duże, że płyn z nalewaka maszyny odchylał się na boki od butelki zamiast wpływać prosto do otworu.

 

Rozwiązanie: Producent butelek wyposażył swoje maszyny w nóż powietrzny jonizujący “Super” Gen4. Po wytłoczeniu tworzywa z trzpienia rozdmuchowego, jest ono pokrywane lekkim strumieniem zjonizowanego powietrza. Ładunki elektrostatyczne na tworzywie zostały wyeliminowane i butelki zachowały jednakową grubość. Braki zostały całkowicie wyeliminowane.

 

Komentarz: Jeżeli ładunki elektrostatyczne obniżają wielkość produkcji i jakość produktów, odpowiedzią na te problemy jest nóż powietrzny jonizujący “Super”. Kompaktowa konstrukcja z wlotami sprężonego powietrza z boku i na spodzie ułatwia montaż. Ponieważ zapotrzebowanie na sprężone powietrze jest minimalne, wyposażenie wszystkich z wielu maszyn do wytłaczania z rozdmuchem w tym zakładzie nie było problemem. Nóż powietrzny jonizujący “Super” stanowi idealny sposób na utrzymanie butelek plastikowych, wstęg, folii termokurczliwych i innych naładowanych powierzchni w stanie czystym i wolnym od ładunków elektrostatycznych.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Nóż powietrzny jonizujący "Super" Gen4
Mocny eliminator ładunków elektrostatycznych. Rozproszony, antyporażeniowy strumień zjonizowanego powietrza do czyszczenia przed malowaniem, etykietowaniem i pakowaniem
Scroll to Top