Odkurzanie wiórów i trocin drzewnych

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Odkurzacz do trocin
Wzmacniacz przepływu powietrza “Super” odkurza wióry i trociny

 

Problem: Producent klimatyzatorów zakupił nową pilarkę ramieniową do swojego działu eksportu, jedynie po to by odkryć, że istniejący system podciśnieniowy nie może usunąć  trocin i wiórów. Stworzyło to codzienny problem czyszczenia w dziale.

 

Rozwiązanie: Wokół pilarki ramieniowej została zainstalowana osłona z blachy. Koniec ssawny wzmacniacza przepływu powietrza “Super” model 120024 4″ (102mm) został podłączony do osłony. (Elektrozawór załączał wzmacniacz tylko podczas operacji cięcia, minimalizując zużycie sprężonego powietrza.) Elastyczny wąż transportował trociny i wióry do 200-litrowej beczki i problem czyszczenia został wyeliminowany.

 

Komentarz: Wzmacniacze przepływu powietrza “Super” stanowią niedrogą, kompaktową, przenośną i bezobsługową alternatywę dla elektrycznych systemów podciśnieniowych, które szybko się zużywają. Brak części ruchomych oznacza bezproblemową pracę. Ktoś może zapytać dlaczego nie został użyty liniowy generator podciśnienia firmy EXAIR do tego zastosowania. Przenośniki z liniowymi generatorami podciśnienia stwarzają duże możliwości przesyłania za pomocą szeregu dysz kierunkowych skierowanych na wylot. Konstrukcja ta jest odporna na ciśnienie wsteczne podczas transportu na duże odległości. One nie odkurzają w dużej objętości powietrza. Wzmacniacze przepływu powietrza “Super” stosują opatentowaną konstrukcję EXAIR do wytwarzania strumienia powietrza o dużej objętości w urządzeniu (co jest wymagane, ponieważ unoszące się w powietrzu trociny są na dużym obszarze). Wlot ssawny jest większy od końcówki wylotowej. Wzmacniacze przepływu powietrza “Super” są mniej odporne na ciśnienie wsteczne na wylocie. Nie stanowiło to problemu tutaj, ponieważ wąż transportujący trociny do beczki miał jedynie długość 3m.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Mocny, wydajny i cichy wzmacniacz przepływu powietrza “Super” do czyszczenia, chłodzenia i wentylowania.
Wysoce efektywny wzmacniacz przepływu powietrza, który można ławo dopasować do swojego zastosowania!
Idealne do doprowadzania gorącego powietrza do powierzchni wymagających równomiernego nagrzewania w piecu.
Scroll to Top