Sprężarka powietrza z falownikiem do wykrawarki CNC

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Kompresor powietrza z falownikiem do zasilenia wykrawarki CNC

Sprężarka śrubowa z falownikiem do wykrawarki CNC:

Rozbudowa lini technologicznej o nowe wykrawarki i konieczność zastosowania większego kompresora powietrza. W oparciu o bilans zużycia sprężonego powietrza i jego zróżnicowanie, a także wymóg oszczędności energetycznych zainstalowany został kompresor śrubowy wyposażony w falownik.

Park maszynowy na hali produkcyjnej potrzebuje sprężonego powietrza o klasie min. 1.4.1, z tego względu zastosowano osuszacz chłodniczy uzyskujący punkt rosy +3*C, a także filtry sprężonego powietrza o resztkowej zawartości oleju 1 mg/m3 oraz 0,01 mg/m3 .

Kompresor w wersji Compact oraz dedykowany osprzęt zabudowany jest na poziomym zbiorniku sprężonego powietrza  o poj. 500 litrów zajmując minimalną przestrzeń.

Eliminacja oleju z kondensatu zachodzi w sposób zautomatyzowany dzięki elektronicznemu drenowi typu Kaptiv-MD. Separacja oleju ze skroplin odbywa się w separator olej-woda typu Sepremium 2.

Branża przemysłowa: obróbka metalu, obróbka tworzyw

 

Zastosowanie: zasilenie wykrawarki CNC sprężonym powietrzem o ciśnieniu 6,5 bar i klasie czystości 1.4.1.

 

Rozwiązanie: instalacja sprężarki śrubowej Hertz Kompressoren model FRECON 11 Compact wyposażoną w osuszacz chłodniczy, filtry sprężonego powietrza, zbiornik buforowy.

 

Dodatkowe założenia: maksymalna energooszczędność układu sprężania

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Osuszacze ziębnicze HRD - do 16 bar
Oferujemy niezawodne osuszacze ziębnicze renomowanego niemieckiego producenta Hertz Kompressoren Gmbh, za pomocą których można osiągnąć ciśnienie punktu rosy do 3°C
Sprężarki śrubowe powietrza Hertz Kompressoren GmbH seria FRECON PLUS 5 - 315, z napędem bezpośrednim 1:1, zmienno-obrotowe, moc silnika od 5,5 kW do 315 kW, wydajność od 0,38 m3/min do 54,10 m3/min, ciśnienie od 7,5 bar do 13 bar
Kompresory powietrza: wydajność 0,38 – 54,10 m3/min, ciśnienie 7,5 – 13 bar
Sprężarki śrubowe HGS Compact 2.2 kW-15 kW
Kompresory powietrza na zbiorniku powietrza z osuszaczem ziębniczym i filtrami. Wydajność 0,38 – 2,25 m3/min, ciśnienie 7,5 – 13 bar.
Scroll to Top