Suszenie przed malowaniem części profilowanych rolkowo

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Suszenie przed malowaniem części profilowanych rolkowo

Dysze powietrzne wykorzystane do suszenia przed malowaniem

 

Problem: Części profilowane rolkowo są często malowane po wyprodukowaniu. Jeżeli smar nakładany podczas formowania nie zostanie całkowicie usunięty, farba nie przylgnie prawidłowo. Duży producent rur stosował otwarte dysze 1/4″ do usuwania smaru. Zużycie powietrza wynosiło 1700 l/min, a poziom hałasu przekraczał 90 dBA. Ponadto, punktowy strumień wytwarzany przez te dysze nie zapewniał odpowiedniego pokrycia powietrzem. Wynik: łuszcząca się farba, duży wskaźnik wybraków i skargi klientów.

 

Rozwiązanie: Do końców otwartych dysz zostały zamocowane dysze powietrzne model 1001. Szerszy, rozchodzący się strumień powietrza dostarczany przez te dysze osuszał części całkowicie, eliminując wybraki i skargi klientów. W wyniku obniżenia kosztów sprężonego powietrza, instalacja dysz spłaciła się w ciągu trzech tygodni. Poziom hałasu został obniżony
o 9 dBA.

 

Komentarz: Poza dyszami powietrznymi, w walcowniach i formierkach rolkowych stosuje się noże powietrzne do suszenia taśmy przed formowaniem. Dysze pierścieniowe wytwarzające strumień powietrza w kształcie pierścienia do otoczenia powierzchni produktu i rurki wirowe do chłodzenia zgrzewów. Pełne informacje na temat produktów firmy EXAIR rozwiązujących te i inne problemy można znaleźć w innym miejscu w tym katalogu online.

 

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Dysze o zużyciu sprężonego powietrza do 622l/min, sile odmuchu 624 gram i poziomie hałasu max. 80 dBA.
Dysze o zużyciu sprężonego powietrza do 13026 l/min i zużycia sprężonego powietrza 10433 gram i poziomie hałasu max. 109 dBA.
Scroll to Top