Transport pneumatyczny granulatu

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Transport pneumatyczny granulatu
Przenośnik pneumatyczny “Line Vac” transportuje granulat

 

Problem: Wtryskarki przetwarzają granulat tworzyw sztucznych na różne wyroby z tworzyw sztucznych. Granulat jest podawany grawitacyjnie z kosza zasypowego zamontowanego u góry wtryskarki. Metoda ręcznego napełniania kosza zasypowego granulatem przy użyciu wiadra i drabiny była niewydajna i kosztowna.

 

Rozwiązanie: Do przesyłania granulatu do kosza zasypowego został użyty zestaw przenośnikowy Line Vac model 6982 1-1/4″ (32mm). Uchwyt montażowy znajdujący się w zestawie został użyty do zamocowania przenośnika Line Vac do wtryskarki. Filtr zapewnia brak zanieczyszczeń w tworzywie sztucznym, a regulator ciśnienia steruje wydajnością przepływu tworzywa sztucznego.

 

Komentarz: W przeciwieństwie do mechanicznych systemów przenośnikowych, które się psują lub zużywają, przenośnik Line Vac nie posiada części ruchomych. Ta tania metoda transportu zapewnia również precyzyjne sterowanie tworzywem sztucznym.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Wysokie wydajności transportowe, idealne do długich dystansów. Dostępne z aluminium, stali nierdzewnej (303 i 316) oraz ze stopu metali do dużych obciążeń.
Idealne rozwiązanie do montażu na sztywnych rurociągach, przewodach itp. Dostępne w wykonaniu z aluminium, stali nierdzewnej (303 i 316) oraz stopu…
Najlepsze rozwiązanie do transportu lekkich materiałów na krótkie dystanse. Wykonanie z aluminium.
Najwydajniejsze przenośniki Line Vac transportują duże ilości materiału i są odporne na zużycie. Wykonanie ze stopu metali.
Scroll to Top