Transport pneumatyczny ścierniwa

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Transportowanie ścierniwa
Przenośnik pneumatyczny “Line Vac” do transportu ścierniwa

 

Problem: Producent wyrobów metalowych gratuje tuleje aluminiowe w polerce wibracyjnej wypełnionej ścierniwem. Po zakończeniu cyklu gratowania, części są odprowadzane na pokład sitowy. Ścierniwo spada poprzez oczka pokładu sitowego, a gotowe części staczają się do skrzyni. Napełnianie misy zebranym ścierniwem było męczącą czynnością, która wymagała powtarzającego się podnoszenia ciężkiego kubełka.

Rozwiązanie: Na polerce wibracyjnej został zainstalowany przenośnik Line Vac model 6064 2″ (51mm) ze stali nierdzewnej. W ciągu kilku minut, ścierniwo jest transportowane z powrotem do misy poprzez wąż bez konieczności podnoszenia ciężkiego kubełka.

 

Komentarz: Zdolność do transportowania ścierniwa za pomocą sprężonego powietrza była kluczem do powodzenia w tym zastosowaniu. Przenośnik Line Vac jest łatwy do zastosowania, ponieważ wiele rozmiarów pasuje do standardowych węży i przewodów. W tym przypadku, najlepszym wyborem był model ze stali nierdzewnej, ponieważ wytrzymuje lepiej ścierniwo transportowane za jego pośrednictwem.

 

 

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Wysokie wydajności transportowe, idealne do długich dystansów. Dostępne z aluminium, stali nierdzewnej (303 i 316) oraz ze stopu metali do dużych obciążeń.
Idealne rozwiązanie do montażu na sztywnych rurociągach, przewodach itp. Dostępne w wykonaniu z aluminium, stali nierdzewnej (303 i 316) oraz stopu…
Najwydajniejsze przenośniki Line Vac transportują duże ilości materiału i są odporne na zużycie. Wykonanie ze stopu metali.
Scroll to Top