Usunięcie ładunków elektrostatycznych na linii napełniania

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Usunięcie ładunków elektrostatycznych na linii napełniania

Problem: Producent butelek plastikowych doświadczał 50% odsetku braków w przypadku każdego obniżenia wilgotności. Ładunki elektrostatyczne wytworzone podczas procesu wytłaczania przyciągały rurkowate kawałki z tworzywa do kolumn maszyny do wytłaczania z rozdmuchem. W rezultacie, wytłaczanie przebiegało niewspółosiowo i wytłaczane butelki miały więcej tworzywa na jednej stronie niż na drugiej.

 

Rozwiązanie: Przy wejściu na stół napełniający został zainstalowany nóż powietrzny jonizujący “Super” Gen4. Szybko poruszające się butelki przeszły pod strumieniem zjonizowanego powietrza i ładunki elektrostatyczne na powierzchni zostały całkowicie zneutralizowane. Problem fałszywych sygnałów został wyeliminowany oraz płyn do płukania ust trafiał prawidłowo do butelki.

 

Komentarz: Elektryczność statyczna może doprowadzić do natychmiastowego zatrzymania produkcji tak jak w tym przypadku! Prędkość operacji napełniania wymagała szybkiego usuwania ładunków elektrostatycznych na dużej powierzchni – sytuacja, w której sam pręt jonizujący mógłby nie wystarczyć. Laminarny strumień powietrza noża powietrznego jonizującego Super dostarcza mnóstwo jonów eliminujących ładunki elektrostatyczne do każdej powierzchni, którą strumień dotyka, czyniąc go idealnym do części o dziwnych kształtach takich jak butelki, torebki lub tacki, jak również płaskie powierzchnie takie jak wstęgi, arkusze lub przenośniki.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Nóż powietrzny jonizujący "Super" Gen4
Mocny eliminator ładunków elektrostatycznych. Rozproszony, antyporażeniowy strumień zjonizowanego powietrza do czyszczenia przed malowaniem, etykietowaniem i pakowaniem
Scroll to Top