Usuwanie pyłu z karoserii samochodowych

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Czyszczenie karoserii przed malowaniem

Problem: Karoserie samochodowe są malowane podkładem, a następnie szlifowane przed wprowadzeniem do kabiny lakierniczej. Pył z podkładu, przyciągany do karoserii przez ładunki elektrostatyczne, tworzy niedoskonałości, które są wychwytywane i wzmacniane w procesie malowania.

 

Rozwiązanie: Przejście łukowe uformowane z noży powietrznych jonizujących “Super” Gen4 zostało zainstalowane przed kabiną lakierniczą. Podczas przechodzenia karoserii przez przejście, zjonizowany strumień powietrza o dużej prędkości neutralizuje ładunki elektrostatyczne, aby uwolnić pył i zdmuchnąć go w kierunku instalacji odpylającej.

 

Komentarz: Nieturbulentny przepływ powietrza sprawia, że ten system czyszczenia działa tak dobrze. Kompaktowy nóż powietrzny jonizujący “Super” posiada zdolność do kierowania większości jonów eliminujących ładunki elektrostatyczne na powierzchnię karoserii. Strumień powietrza można regulować w zakresie od „łagodnego powiewu” do „silnego podmuchu” z możliwością natychmiastowego włączenia/wyłączenia. Jednolity strumień powietrza na całej długości zapewnia, że wszystkie powierzchnie karoserii są neutralizowane i wolne od pyłu. A co najważniejsze, nóż powietrzny jonizujący “Super” jest łagodny dla instalacji sprężonego powietrza i uszu pracowników. Noże zużywają dużo mniej sprężonego powietrza od standardowych urządzeń do odmuchu i generują około 69 dBA w większości zastosowań.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Nóż powietrzny jonizujący "Super" Gen4
Mocny eliminator ładunków elektrostatycznych. Rozproszony, antyporażeniowy strumień zjonizowanego powietrza do czyszczenia przed malowaniem, etykietowaniem i pakowaniem
Scroll to Top