Wyeliminowanie słabej jakości druku

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Wyeliminowanie słabej jakości druku

Problem: Producent napojów miał problemy z jakością druku atramentowego na niektórych pojemnikach napojów. Elektryczność statyczna na powierzchni przyciągała atrament w inne miejsca na pojemniku, zamiast prosto z głowicy drukarskiej. Wydruk był nieczytelny.

 

Rozwiązanie: Został zainstalowany nóż powietrzny jonizujący “Super” Gen4 z obu stron pojemnika. Strumień powietrza, wypełniony jonami eliminującymi ładunki elektrostatyczne, otoczył pojemnik i usunął ładunki elektrostatyczne z powierzchni.  Jakość druku była ostra i wyraźna.

 

Komentarz: We wcześniejszej próbie wyeliminowania problemu z ładunkami elektrostatycznymi, pręty jonizujące bez powietrza okazały się nieskuteczne, ponieważ zjonizowane powietrze nie mogło dosięgnąć powierzchni pojemników trójwymiarowych. Nóż powietrzny jonizujący “Super” za pomocą wyrównanego, laminarnego strumienia powietrza jest w stanie neutralizować ładunki elektrostatyczne na każdej powierzchni, której dotyka. Poza drukiem atramentowym, sitowym, zwojowym i offsetowym, nóż jest idealny do czyszczenia części, usuwania pyłu i eliminowania potencjalnych zagrożeń wyładowań.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Nóż powietrzny jonizujący "Super" Gen4
Mocny eliminator ładunków elektrostatycznych. Rozproszony, antyporażeniowy strumień zjonizowanego powietrza do czyszczenia przed malowaniem, etykietowaniem i pakowaniem
Scroll to Top