Znajdź i napraw: Rozwiązywanie problemów z nieszczelnościami

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Wszystkie przecieki kosztują. Niedawno znalazłam wyciek w moim domu, który spowodował około 20% wzrost w moim rachunku za wodę. Aż wstyd się przyznać, że zlokalizowanie i rozwiązanie problemu zajęło kilka tygodni. Przez lata widzimy, jak wiele obiektów boryka się z powszechnymi problemami związanymi z wyciekami, takimi jak niemożność pozostawienia otwartych zaworów instalacji pneumatycznej przez noc, ponieważ pasożytniczy pobór spowoduje opróżnienie całego zapasu. To jest poważny problem!

Jeśli przecieki są obecne, gdy sprężone powietrze nie jest wykorzystywane, oznacza to, że w systemie występuje pasożytniczy pobór energii. Jest to sytuacja, gdy energia, która jest przekształcana w sprężone powietrze, nie jest wykorzystywana, a zamiast tego wycieka do warunków atmosferycznych. Te straty nie zawsze są łatwe do zlokalizowania. Podzielimy się historią o tym, jak udało nam się zlokalizować wyciek u klienta i ostatecznie zapewnić im dni wolne od przestojów.

Rozmowa zaczęła się od tego, że klient zapytał, jak działają nasze przepływomierze cyfrowe i czy można je wykorzystać do określenia, która linia produkcyjna zużywa najwięcej powietrza, a co ważniejsze, dlaczego ich linia produkcyjna wyłącza się z powodu niskiego ciśnienia powietrza. Po tym, jak wyjaśniliśmy, w jaki sposób wybierzemy rozmiar rury doprowadzającej oraz rozmiar miernika, który będzie pasował do każdej maszyny, zaczęliśmy rozmawiać o sekwencji wyłączania.

Podejściem, które przyjęli w celu rozwiązania problemu było najpierw uchwycenie przepływu całego systemu, a następnie ocena przepływu każdego segmentu zakładu. Następnie zainstalowaliśmy przepływomierze w sektorach o większym zużyciu, oraz zanurzyliśmy się w każdej maszynie w celu przeprowadzenia analizy skończonej. Należało przejść przez wszystkie inne linie produkcyjne i wygenerować pełny profil zużycia w zakładzie. Na początek znaleziono jedną linię pakującą, która zużywała znacznie więcej powietrza podczas pierwszej zmiany niż jakakolwiek inna linia i jakakolwiek inna zmiana.

 

Kiedy zaczęto analizować linię produkcyjną o wysokim zapotrzebowaniu, znaleziono jedną odnogę linii produkcyjnej, która miała skokowy wzrost zużycia powietrza o tej samej porze każdego dnia. Sztuczka polegała na tym, że nie mogli znaleźć maszyny o wysokim zużyciu, dopóki nie prześledzili wszystkich przewodów rurowych i nie znaleźli na dachu budynku worka filtracyjnego, który został dodany do linii. Nie było to udokumentowane, a kawałek rury zawiódł, powodując otwarty zrzut powietrza podczas cyklu czyszczenia każdego dnia o 14:30 po południu.

To wszystko było możliwe dzięki ustawieniu wielu przepływomierzy z możliwościami bezprzewodowymi, dzięki czemu można było udokumentować i porównać wykorzystanie powietrza pomiędzy maszynami i liniami produkcyjnymi, co ostatecznie dało im znaczną ilość czasu produkcyjnego

Scroll to Top