Bezpieczne dysze powietrzne z elastycznymi przewodami montażowymi

EXAIR produkuje wiele różnorodnych urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem, które mogą chłodzić, czyścić, powlekać, transportować i konserwować. Zostały zaprojektowane z myślą o wydajności, bezpieczeństwie i wysokiej jakości. Co sprawia, że produkty EXAIR są jeszcze lepsze? Możliwość kontrolowania strumienia powietrza, pozwalająca na dokładne skierowanie go dokładnie tam, gdzie jest potrzebny! Jest to możliwe dzięki elastycznym wężom montażowym oraz złączom przegubowym do dysz. W tym wpisie omówimy cechy i zalety obu produktów.

Opatentowane przez firmę EXAIR dysze zostały zaprojektowane z myślą o optymalizacji systemu sprężonego powietrza. Powszechnie stosowane są nieefektywne rozwiązania w postaci niedrogich plastikowych dysz, a czasem (co gorsza) otwartych rur. Otwarta rura, nawet ?spłaszczona? marnuje nadmierną ilość sprężonego powietrza i nie jest zgodna z wymogami BHP. Zmarnowane sprężone powietrze może stwarzać problemy w Twoim zakładzie, ponieważ prowadzi do niepotrzebnych wysokich kosztów energii, a także utraty ciśnienia w systemie. Tym samym wpływa na inne procesy pneumatyczne. Otwarta rura zapewne wytwarza poziom dźwięku przekraczający 100 dBA. Przy takich poziomach hałasu, według przepisów trwałe uszkodzenie słuchu może wystąpić w ciągu zaledwie 2 godzin ekspozycji. Jeśli jednym z Twoich celów jest zmniejszenie zużycia powietrza i poprawa bezpieczeństwa w zakładzie, dysze powietrzne EXAIR świetnie się sprawdzą.

 

Płaska dysza powietrzna 25mm z elastycznym przewodem montażowym

 

Zastępując mało wydajne urządzenia odmuchowe dyszą EXAIR, możesz szybko zmniejszyć zużycie powietrza a także wyeliminować problemy związane z bezpieczeństwem. Poziom dźwięku nie jest jedyną rzeczą, o którą inspektor BHP będzie się martwił w odniesieniu do przedmiotów do przedmuchiwania i wykorzystujących sprężonego powietrza. Przepisy jasno określają warunki odnośnie  martwego ciśnienia, które może dostać się pod skórę użytkownika np. pistoletu powietrznego podczas zatkania ręką dyszy pistoletu. Dysze powietrzne EXAIR zostały zaprojektowane z ?rowkami?, które służą dwóm celom. Po pierwsze, pomagają zaciągać powietrze z otoczenia, co pozwala nam zmaksymalizować siłę i przepływ z dyszy przy minimalnym zużyciu sprężonego powietrza. Po drugie, te rowki zapobiegną całkowitemu zablokowaniu otworów. Używanie dysz powietrznych zgodnych z BHP powinno być priorytetem, ponieważ każda niezgodność z przepisami prowadzi do mandatu, w przypadku niezapowiedzianej inspekcji.

 

Różne warianty dysz powietrznych EXAIR

 

Aby zwiększyć wszechstronność dysz powietrznych EXAIR, oferujemy elastyczne węże montażowe. Węże mają funkcję ?pamięci? i nie będą opadały ani się odkształcały, dopóki fizycznie nie zmienisz ich położenia. Bardzo dobrze sprawdzają się w kierowaniu strumienia powietrza w określone obszary docelowe. Węże montażowe są dostępne w długościach od 6? (15 cm) do 36? (91 cm) i mają połączenia gwintowane 1/4? lub 1/8?. Przewody są wykonane ze wzmocnionego kauczuku syntetycznego i maksymalne ciśnienie pracy wynosi 17 bar. Jeśli potrzebujesz ustawienia dyszy w celu precyzyjnego odmuchu lub regulacji ustawienia w różnych lokalizacjach, elastyczny przewód montażowy będzie dobrym dodatkiem do dysz powietrznych EXAIR.

 

Elastyczne przewody montażowe do dysz

 

Jedną z ostatnich rzeczy, o których myślą firmy korzystające z urządzeń do przedmuchiwania, jest bezpieczeństwo. Przepisy BHP dotyczące głośnych dźwięków i martwego ciśnienia zatykającego mogą zostać pominięte. Jeśli chcesz poprawić bezpieczeństwo w swoim obiekcie i zaoszczędzić pieniądze dzięki posiadanym urządzeniom do przedmuchu, skontaktuj się z nami a chętnie dobierzemy odpowiednie dla Ciebie urządzenia.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl