Chłodzenie części? Wzmacniacz przepływu powietrza może być dla Ciebie !

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

W przypadku aplikacji wymagających chłodzenia do głowy natychmiast przychodzą rurki wirowe Vortex Tube i pistolety chłodzące Cold Gun. Może to być najlepsze rozwiązanie w niektórych przypadkach, jednak zimne powietrze nie zawsze jest jedyną dostępną metodą chłodzenia. Wzmacniacze przepływu powietrza Super Air Amplifiers firmy EXAIR są bardzo skuteczne w obniżaniu temperatury detali, bez konieczności stosowania zimnego powietrza. Wynika to z faktu, że różnica temperatur między przepływem powietrza przez wzmacniacz Super a temperaturą detalu wymagającego chłodzenia jest znaczna. Ze względu na ich zdolność do zaciągania dużych ilości powietrza z otoczenia możemy dostarczać duże ilości powietrza po powierzchni detalu i szybko obniżać jego temperaturę.

Naszym ulubionym porównaniem jest porównanie do dmuchania na filiżankę gorącej kawy, w momencie kiedy została zaparzona. Temperatura powietrza wypływającego z ust wynosi około 36 ° C, czyli tyle samo, co temperatura ciała. Świeża kawa może mieć temperaturę do 85 ° C. Ze względu na różnicę temperatur między oddechem a gorącą kawą jesteśmy w stanie osiągnąć efekt chłodzenia, po prostu dmuchając na powierzchnię. W związku z tym, gdy docelowa temperatura gorącej części lub materiału powinna być zbliżona do temperatury otoczenia lub wyższa, dobrym wyborem może być wzmacniacz przepływu powietrza Super Air Amplifier.

Wiele aplikacji wykorzystuje przepływ wzmacniacza Super do zdmuchiwania, czyszczenia lub chłodzenia części bądź materiału. Zdolność wzmacniacza Super Air Amplifier do zaciągania dużych ilości powietrza z otoczenia może być również wykorzystana do przenoszenia lekkich materiałów lub zasysania (np. kurz, dym lub opary z otaczającego środowiska). Ponieważ średnice po stronie wylotowej wzmacniaczy Super Air są dostępne w rozmiarach ? ?, 1-1 / 4?, 2 ?, 4? i 8 ?, powietrze na wylocie z dyszy może być dowolnie kierowane za pomocą węża o standardowym rozmiarze.

Wzmacniacze przepływu powietrza EXAIR wykorzystują opatentowaną konstrukcję podkładki, aby utrzymać odpowiednie położenie części składowych. Pozwala to na dozowanie dokładnej ilości sprężonego powietrza w dokładnych odstępach czasu w kierunku środka dyszy. Powoduje to stały przepływ o dużej prędkości na całej powierzchni przekroju. Powietrze atmosferyczne jest zasysane przez urządzenie, co skutkuje wysokim współczynnikiem wzmocnienia. Równomierny przepływ powietrza na wylocie minimalizuje uskoki podmuchu i generuje poziom hałasu znacznie niższy niż w przypadku innych podobnych pomp powietrza.

Wzmacniacze przepływu powietrza Super są dostarczane z zamontowaną podkładką o grubości 0,08mm , która jest idealna do większości zastosowań. Przepływ i siłę można zwiększyć, zastępując podkładkę grubszą podkładką 0,15mm lub 0,23mm. Przepływ powietrza jest również kontrolowany poprzez regulację ciśnienia sprężonego powietrza dostarczanego do wzmacniacza. Wyższe ciśnienia zwiększają zarówno siłę, jak i przepływ, podczas gdy niższe ciśnienia zmniejszają zarówno siłę, jak i przepływ. Wszystkie wzmacniacze EXAIR są dostępne w zestawach, które zawierają podkładki, a także odpowiednio dobrany regulator ciśnienia i filtr z drenem kondensatu.

Jeśli potrzebujesz strumienia powietrza o dużej objętości mamy dla Ciebie rozwiązanie,. Skontaktuj się z nami a my dobierzemy odpowiednie do Twojej aplikacji urządzenie.

Scroll to Top